Anasayfa > Gündem, Slayt Haber, Yaşam > Bayram mesajları

24.10.2012 Çar, 12:03

Reklam

 

 Mehmet Gök (Vali Vekili)

“Değerli Erzurumlular; Ülkemizin ve İslam Aleminin iki dini bayramından biri olan Kurban Bayramı’nı yeniden yaşamanın sevinci içerisindeyiz. Bugün, bütün milletimiz bir kez daha kardeşlik, dostluk ve yardımlaşma duygularını güçlendirecektir. Bu güzel günü; dayanışma ruhumuzu ve kardeşlik hukukumuzu pekiştirecek, dargınlıkları ortadan kaldıracak bir fırsat olarak görmeliyiz. Toplumsal yaşamımız içerisinde çok önemli ve önemli olduğu kadar da anlamlı günlerimiz vardır. Yüzyıllardır inancımızın temelini teşkil eden, bizleri birlik ve bütünlük içinde bugünlere getiren ve yarınlara taşıyacak olan bu güzel günlerimizin biri de hiç şüphe yok ki Kurban Bayramıdır. İnançlarımızın ve törelerimizin bütün güzellikleriyle sergilendiği Kurban Bayramı; yoksulların, kimsesizlerin hatırlandığı, eş, dost ve yakınların kaynaştığı, tüm kırgınlıkların ve dargınlıkların ortadan kalktığı, başta sevgi olmak üzere, yüce milletimizin derinliklerinde var olan bütün ahlaki meziyetlerin de paylaşıldığı kutsal günlerdir. Değerli Erzurumlu hemşehrilerim: Tarihi, sosyal ve kültürel derinliği olan güzel İlimiz Erzurum’da vatandaşlarımızla birlikte, Kurban Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayım. İçinde bulunduğumuz Ekim ayı ülkemiz için de şehrimiz içinde ayrı bir anlam ifade etmektedir. Çünkü Kurban Bayramının yanısıra Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. Yıldönümünü de kutluyoruz. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı il olduğu için her iki bayramda Erzurum için hem sosyal, hem tarihi açıdan oldukça değerli ve manidardır. Bu duygularla; Kurban Bayramının, İslam Alemine, Yüce Milletimize ve Erzurumlu hemşehrilerime hayırlara vesile olmasını temenni eder, son dönemlerde artan terör olaylarının bir an önce son bulması dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Muhyettin AKSAK (AK Parti Milletvekili)

“Hiçbir vatandaşımızın Kurban Bayramı’nın heyecan ve coşkusundan mahrum bırakılmaması gerekir. Başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, akraba ve dostlarımızı, hasta ve kimsesizleri ziyaret etmeli, hayır dualarını almalıyız. Bu kaynaşma ve paylaşma gününde, hiç kimseyi bu bayram coşkusunun dışında bırakmamaya dikkat etmeliyiz. Bununla birlikte; Yüce Allah’ın ilahi çağrısına icabet edip hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan vatandaşlarımızın, haclarının Allah katında kabul olmasını diliyorum. Hac ibadetini yerine getirmek için yanıp tutuşan ve sıra bekleyen vatandaşlarımızın da bu görevlerini yerine getirmeleri için dua ediyorum”

 

 

 

Ahmet KÜÇÜKLER (Büyükşehir Belediye Başkanı) 

“Kurban Bayramı, aslında bir değerler bütünüdür. Bu bayram, teslimiyette sadakat gösterenlerin bayramıdır. Bu bayram, anneye ve babaya itaat edenlerin bayramıdır. Bu bayram ilahi iradeye ve takdir edilene rıza gösterenlerin bayramıdır. Bu bayram, geçmişi yeniden yaşamasını bilenlerin bayramıdır. Bu bayram, sahip olduklarını mazlum, mahrum, mağdur ve muhtaç insanlarla paylaşabilenlerin bayramıdır. Bu bayram, sevincin, saygının, huzurun, sevginin ve barışın adıdır.Son zamanlarda acı üstüne acılar yaşadık. Bölücü terör örgütü PKK’nın melun saldırıları karşısında gencecik evlatlarımızı şehit verdik. Geldiğimiz bu nokta gösteriyor ki, bölücülere ve hainlere karşı milletimizin birlik ve beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacı var. İşte bu ihtiyacın giderilmesine vesile olması arzusuyla idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nın, şehrimize, ülkemize ve milletimize huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyorum.”

 

 

 

Orhan BULUTLAR (Palandöken Belediye Başkanı)

“Öncelikle bu önemli ve anlamlı günlerin Palandöken ilçemiz, Erzurum’umuza, ülkemiz, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, daha nice güzel bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Bayramlar insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği ve güçlendiği müstesna günlerdir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin bayramını en kalbi duygularla tebrik ediyorum”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.