Anasayfa > 5'li Üst Haber, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Bayram tedbirleri alındı

25.07.2014 Cum, 18:23

Reklam

Erzurum Emniyet Müdürlüğünce bir dizi Ramazan Bayramı tedbiri alındı. 

 

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

 

 

“Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı ve öncesini huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmeleri amacıyla, 25 Temmuz 2014 günü saat 17:00’dan 30 Temmuz 2014 günü saat 24:00’a kadar İlimiz merkezinde ve ilçelerinde gerekli tüm tedbirler aldırılmıştır. Alışveriş merkezleri eğlence merkezleri vb. halkın yoğun olarak bulunduğu noktalarda sivil personel ve özellikle Güven Timlerinin tüm kapasitesi kullanılarak gerekli devriye hizmetleri görevlendirmesi yapılmıştır. Arife günü ve Bayram günü mezarlıklarda oluşabilecek yoğunluk nedeniyle güvenlik amaçlı hem sivil hem de resmi personelin görevlendirilmesi, ayrıca oluşabilecek trafik yoğunluğuna yönelik mezarlıklar ve civarında yeteri kadar trafik ekibinin görevlendirilmesi yapılmıştır. Bayram Namazı münasebetiyle Camilerde meydana gelebilecek yoğunluk nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı, resmi ve sivil ekiplerin görevlendirilmesiyle gerekli tedbirler alınacaktır. Havaalanı, Gar ve Terminal gibi yerlerde yolcu kapasitesi artacağından, asayiş ve trafik tedbirleri takviye edilerek şehirlerarası yollarda ve şehir içinde emniyet kemeri kullanımı ve hız aşımı ihlallerini önlemeye yönelik gerek bölge trafik, gerekse şehir içi trafik ekipleri ve diğer şubelerden görevlendirilecek personel ile şehirlerarası yollarda ve şehir içinde gerekli trafik ve güvenlik tedbirleri alınacaktır. Şehir içi ulaşımında kullanılan halk otobüsü ve dolmuşlarda yoğunluk nedeniyle güvenlik ve trafik kontrolleri yapılacaktır. 25 Motorize Resmi Ekip ile halkın yoğun olarak bulunabileceği bölgelerde halkın güvenli bir şekilde Ramazan Bayramını geçirmesi için gerekli tedbirler planlanmıştır. Ramazan Bayramı ve Arife gününde vatandaşlarımızın tatil ve alıveriş amaçlı olarak ikametlerinde bulunmamaları sebebiyle kendi alabilecekleri güvenlik önlemlerinin (kapıların kilitlenmesi, pencerelerin açık bırakılmaması, değerli eşyaların ev içerisinde bırakılmaması vb.) alınması konusunda dikkatli davranılması unutulmayarak, bunun yanında Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, Güven Timleri ve diğer şubelerden görevlendirilen ekipler ile birlikte hırsızlık olaylarının meydana gelebileceği yerlerde gerekli dış güvenlik tedbirler alınarak, gerekli çalışmalar yapılacaktır. Vatandaşların istek, şikayet ve ihbarları “155 POLİS İMDAT” tarafından anından ilgili birimlere aktarılacak, süratle çözüm getirilmesi ve gerekli kolaylığın gösterilmesi sağlanacaktır.

 

 


26/07/2014 günü 12:00 ile 30/07/2014 günü 24:00 saatleri arasında halkın yoğun olarak bulunabileceği; A) Cumhuriyet Caddesi ve Civarında (Pallerium AVM, Yakutiye Kent Meydanı, Ali Ravi Caddesi, Erzincankapı,)

 

 

B) Cumhuriyet Caddesi Alt Kısmında (Çaykara Caddesi, Mumcu Caddesi, Migros Kavşağı, Gürcükapı Kavşağı)
C) Kongre Caddesi – Tebriz Kapı Arasında (Ayazpaşa Caddesi, Habibbaba Türbesi, Kavaflar Caddesi, Taşmağazalar, Narmanlı Cami)
D) Palandöken Bölgesinde (İkinci Marketler ve Civarı, AVM, Kayakyolu, Yenişehir, Yıldızkent)
E) Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Tren Garında,
F) Aziziye Bölgesinde (Milli Egemenlik Caddesi ve Aziziye Caddesi)
G) Asri Mezarlık, Türbe Yolu ve Abdurrahman Gazi Türbesi ve Civarında
H) Bayram Namazında Camiler ve civarında (Muratpaşa Camii, Hacı Ahmetbaba Camii, Hacı Salih Efendi Camii Yıldız Camii, Ebu İshak Camii, Mirac Camii, Dadaşkent Merkez Camii, Ali Paşa Camii, Solakzade Camii, Lalapaşa Camii, Ulu Camii, Gürcükapı Camii, Üniversite Camisi ve Çarşı Camisi)
Sivil ve resmi ekipler, görevlendirilen yaya devriyeler ile trafik ekipleri güvenliği sağlamak amacıyla Trafik ve Asayiş yönünden gerekli çalışmalar yapılacaktır.
Halkımızın Ramazan Bayramını ve öncesini huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmesini sağlamak amacıyla şehir içi ve şehir dışı ulaşım yollarında güvenli ve rahat seyahat edebilmeleri ve bayram alışverişlerini rahat bir şekilde yapabilmelerine yönelik toplam 500 personel ile Asayiş ve Trafik yönünden gerekli tedbirler alınmıştır.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.