Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > BDP sımardı

05.12.2012 Çar, 5:36

Reklam

Erdoğan’dan dokunulmazlık resti: BDP sımardıkça şımarıyor. Buna sessiz kalırsak halk da Allah da bizi affetmez. Yeri geldiği zaman herkese haddini yine bu parlamonta bildirir

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Meclis’te AK Parti grubunu toplamak yerine parti Genel Merkezi’nde ‘Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’ yapmayı tercih etti. Basına kapalı toplantının açılışında Erdoğan, sert mesajlar verdi:

 

 

– BDP, çözümün bir parçası olmak yerine ne yazık ki terörün bir parçası olmakta ısrarcı oldu. BDP aleni şekilde bu alçakça döngünün değirmenine su taşıyor. Dağı adres olarak gösteriyor, terörü adeta kutsuyor.

 
AT OYNATAMAZLAR
– KENDİLERİNİ siyasetin içinde tutabilmek için bugüne kadar engin hoşgörü gösterildi. Dosyaların sayısı neredeyse bine yaklaşıyor. Durmadan tehditler. Bütün bu tehditler hep organize. Bu memleket yol geçen hanı mı?

 
– ŞİMDİ BİRİLERİ ÇIKMIŞ
1992-94, o zamanlardan bahsediyor. Kusura bakmasınlar, sene 2012. Bugün biz 1994’te değiliz, 2012’deyiz. Bugünün şartlarıyla o günün şartları aynı değil. Rahatlıkla, istedikleri gibi at oynatmalarına müsaade edemeyiz.
– BDP’nin hukuku, yasaları, hatta insani değerleri çiğneyen söylem ve eylemlerine daha fazla seyirci kalamayız. Bunun bedelini ödemeyecekler mi? Milletvekilliği bunun için zırh olamaz. Buna sessiz kalacak olursak halk bizi affetmez, Allah da affetmez. Yeri geldiğinde herkese haddini yine bu parlamento bildirir.

 
SINIRI AŞTILAR 
– BDP sımardıkça şımarıyor, sınırları aşıyor, gerilimi tırmandırıyor. Açıkça demokrasiyi zehirliyorlar, hukuk sistemine meydan okuyorlar. Teröristle sarmaş dolaş olurken demokratik siyaset üretilebilir mi? 7 yaşındaki çocuğu terörize eden anlayış, özgürlüğe inanmış olabilir mi? Ve buna eyvallah eden bir anlayış bizimle beraber yürüyemez. Kusura bakmayın.
– MECLİS’te olacaklarsa, önce terörü desteklemediklerini göstersinler, terör örgütüyle organik bağlarını kessinler, terörü kınasınlar; yoksa terör örgütünün uzantısı olarak TBMM çatısı altında olmayı biz kabul etmiyoruz.
– MECLİS, gereken neyse onu yapar. Biz, geciktirilen kuralların işlemesini sağlayacağız. Dokunulmazlık fezlekeleri önümüze geldiği zaman vicdanımızla hareket edecek, millet adına kararımızı vereceğiz.

 

 

Türkiye yeşerecek
ANKARA Pursaklar’da AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nın ‘AK Kadınlar Ormanı’ açılış törenine katılan Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte fidan dikti. Erdoğan, Adıyaman, Rize, Mersin, İzmir ve İstanbul’daki ağaç dikme törenlerine de telekonferans yoluyla bağlandı. Projeyle 81 ili yeşerteceklerini belirten Erdoğan, 3 milyon 113 bin 284 kadın üye için 3.5 milyon fidan dikileceğini belirtti. Erdoğan, şöyle dedi: Biz şunun bilincindeyiz, ülkemizin orman varlığını milli servetimiz, ortak servetimiz olarak görüyoruz. Hükümetimiz döneminde bugüne kadar ormanlarımızın bir santimetrekaresini dahi hiç kimseye işgal ettirmedik, herkes bunu böyle bilsin.

 

 

Aklını başına al
– DEYİM yerindeyse, hem bölge ülkelerine hem tüm dünyaya İsrail’in hukuksuz ve insanlık dışı girişimleri artık gına getirmiştir. İsrail bölgeye zarar veriyor. İsrail, kendi halkına da büyük zarar veriyor. Filistin için başlayan yeni sürecin İsrail için de başlamasını, İsrail’in artık aklını başına almasını samimi şekilde temenni ediyorum.
– (DAVUTOĞLU’nun Şifa Hastanesi’nde gözyaşı döktüğü fotoğrafı hatırlatarak) CHP’nin Genel Başkanı çıkıyor; ‘O fotoğraf yapmacık’ diyor. Densizlik burada da kalmıyor. CHP Genel Başkanı ‘Ağlayacaksan bu ülkede binlerce şehit anası var, birine sarılıp ağlasaydın bari’ diyerek densizliğini daha da alt seviyeye düşürüyor. Çok açık konuşuyorum, vicdansızlıkta, duyarsızlıkta, tepkisizlikte CHP’nin Genel Başkanı İsrail ile yarışıyor. İsrailli yetkililer, CHP’nin Genel Başkanı’nı arayıp ‘Bizim yapamadığımızı siz yapıyorsunuz, desteğinizden dolayı tebrik ederiz, teşekkür ederiz’ derlerse şaşırmayın.

 
‘TAŞ KALPLİ’ GÖNDERMESİ
– 15 yaşında bir genç kız daha yeni şehit edilmiş, babası cansız bedenini daha oracıkta görmüş, böyle bir manzara karşısında gözyaşlarını kim tutabilir? Böyle bir tablo karşısında gözyaşı dökeni eleştiren, işte bu katliamı isteyen kadar taş kalplidir. CHP’nin başına Genel Başkan olmuş ama şehitliğin nasıl bir mertebe olduğunu anlayamayacak kadar maalesef cahil.

 

 

Önlük gelir farkını örtemez
– TEK tip kıyafeti sonlandıran genelgeye kafayı taktılar. Neymiş, laiklik elden gidiyormuş. CHP Genel Başkanı sürekli pedagogdan bahsediyor. Sen onu bırak da git bir tarihçiyle konuş. Tek tip üniforma uygulamasının nerelere dayandığını gör. Okullardaki üniformayla ilgili birkaç kitap karıştırırsan Cizvit papazlarını, Hitler’i, Musolini’yi, bir de tabii İnönü’yü göreceksin. Sanki tek tip kıyafet olunca zengin-fakir ayrımı hissedilmiyor. O ilkokulda bizler de okuduk. O önlükleri bizler de giydik. Önlük hiçbir zaman gelir farklılığını örtemiyor, örtemez.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.