Anasayfa > Araştırma-İnceleme, Slayt Haber > BDP’den İsyan Provası!

14.02.2013 Per, 19:04

BDP’den İsyan Provası!

Reklam

Hükümetin PKK ile mücadelede taviz vermeyeceğini açıklamasının ardından hafta başında Diyarbakır ’ın Lice, Hani ve Bingöl’ün Genç ilçeleri arasındaki bölgede geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

 

Bölgede devam eden operasyonlara tepki gösteren bir grup, bugün operasyonların sürdüğü bölgeye gitmek istedi. Sabah saatlerinde şiddetlenen operasyon üzerine bölgeye giden halk, güvenlik nedeniyle bölgeye alınmayınca beklemeye başladı. Bekleyen kalabalık arasında BDP Diyarbakır milletvekili Nursel Aydoğan ve Batman milletvekili Ayla Akat ile BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt de bulunuyor.

 

 


Askerlerin bölgeden çekilmemesi halinde kendilerinin de ordan ayrılmayacaklarını açıklayan BDP Lice İlçe Başkanı Harun Erkuş, “Asker çekilmeden buradan çekilmeye niyetimiz yok. Artık ölüm görmek istemiyoruz” dedi.

 

 

Erkuş, şöyle konuştu:

“Şu anda burada 500 kişiyiz. Diyarbakır ve çevre ilçelerden yola çıkanlar var. Askerler bizi yıldırmak, korkutmak için havaya ateş açtı, üzerimize, önümüze gaz bombası attı. Bir kadın arkadaşımız kolundan hafif yaralandı. Şu anda buraya dağların zirvesindeyiz. Etrafa dağıldık. Askerde de sessizlik var. Bekliyoruz. Asker çekilmeden buradan çekilmeye niyetimiz yok. Artık ölüm görmek istemiyoruz, gerilla, asker cenazesi, tabut görmek istemiyoruz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.