Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi

03.11.2015 Sal, 15:25

Belediye Personeline İlkyardım Eğitimi

Reklam

Adıyaman Belediyesinde görevli işçiler, İş Sağlığı ve Güvenliği yasası gereğince ilkyardım eğitimi aldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği yasası gereğince Adıyaman Belediyesi’nde görevli 20 işçiye ilkyardım eğitimi kursu verildi. İki gün süren eğitimler sonunda sınava girecek olan işçilerden başarılı olanlara Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan sertifika verilecek.

İşçilerden oluşan 20 belediye personeli eğitimler süresince, temel ilkyardım uygulamaları, hasta, yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ilkyardım, yanık, sıcak çarpması ve burkulmalarda ilkyardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, hayvan ısırmalarında ilkyardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmalarına ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım ve hasta, yaralı taşıma teknikleri hakkında eğitim veriliyor.

İlkyardım eğitiminin önemine vurgu yapan yetkililer, “Bütün dünyada yapılan bilimsel çalışmalar, yapılan ilkyardım müdahalelerinin hastaların ve kazazedelerin hayatta kalma şanslarını büyük oranda etkilediğini göstermiştir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ilkyardım eğitiminin önemi göz önüne alınarak bununla ilgili eğitim standartları bir yönetmelikle belirlenmiş olup, bütün kurum ve kuruluşlarda çalışanların belirli oranda ilkyardım eğitimi almaları zorunlu hale getirilmiştir. Bu vesile ile Adıyaman Belediyemizde çalışan işçilerimize de bu eğitimi veriyoruz. Eğitimlerin faydalı olacağını düşünüyoruz” diye konuştular.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.