Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Belediyeye Alınacak 100 Geçici İşçi İçin 908 Kişi Müracaat Etti

03.11.2015 Sal, 17:00

Belediyeye Alınacak 100 Geçici İşçi İçin 908 Kişi Müracaat Etti

Reklam

Malatya’nın Yeşilyurt belediyesinde çalışmak üzere alınacak 100 geçici işçi için 908 kişi müracaat etti. Alınacak işçiler kurayla belirlendi.

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İŞKUR İl Müdürlüğü ile yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik işlerinde geçici olarak çalıştırılmak üzere 100 personel alınacağı duyuruldu. Geçici iş için 908 kişi İş Kur İl Müdürlüğü’ne müracaat etti. İşe alınacaklar, yapılan kura çekimiyle belirlendi. Yeşilyurt Belediyesi’nin Yakınca’da bulunan hizmet binasında düzenlenen kura çekimine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Halit Adıyaman, İŞKUR Yetkilisi Fikret Sarıcı ve vatandaşlar katıldı. Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, “Hizmet üretirken en çok zorlandığımız konu istihdam sorunu. Vatandaşlarımızın en büyük talebi belediyede bir işe girmek. Gönül ister ki müracaat eden tüm vatandaşlarımıza istihdam sağlansın. Ancak Belediyemizin imkan ve şartları sınırlı, imkanlarımız ölçüsünde istihdam sağlamaya gayret ediyoruz. Belediye binamızda noter huzurunda vatandaşlarımızın katılımıyla bugün yapılan çekilişte Fen işleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik işlerinde istihdam etmek üzere toplamda 908 kişi müracaat etti. Yapılan çekiliş ile 100 kişi belediyemizde TYÇP kapsamında istihdam edilmek üzere hak kazandı ” dedi.

Yapılan kura çekiminde ise 100 asil, 44 yedek olmak üzere toplam 144 kişinin ismi belirlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.