Anasayfa > Magazin, Öne Çıkan Haberler > Berkant yardım bekliyor

08.08.2012 Çar, 3:46

Reklam

Dünya müziğine ‘Samanyolu’nu armağan eden şarkıcı, Devlet Hastanesi’nde hayat mücadelesi veriyor. Yakınları ve sanatçı dostları ona daha iyi tedavi imkanı sağlanması için uğraş veriyor.

 

40 yıldan fazla süredir unutulmayan ve hiç eskimeyen ‘Samanyolu’ şarkısını dünya müziğine armağan eden Türk Hafif Müziği’nin efsane ismi Berkant Akgürgen zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz haftasonu Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği konserde adı olmasına karşın sahne alamayan usta sanatçının sağlık durumu kritik. Berkant, 1980’li yılların sevilen sanatçıları İskender Doğan, Selçuk Ural, Nil Burak, Semiha Yankı ve Gökben’le 80’li Altın Yıllar Nostalji Konserleri ile Kadıköylülerle buluşacaktı. Ancak rahatsızlığı nedeniyle konsere çıkamayan Berkant için yakın dostu Selçuk Ural yardım çağrısında bulundu. Ural; “Sayın Kültür Bakanımız Ertuğrul Günay’a sesleniyorum. Berkant Abimiz çok hasta. Sizlerin ilgisi ve yardımına ihtiyacı var. Kendisi Koşuyolu Devlet Hastanesi’nde yatıyor. Ama onu daha iyi imkanlara sahip bir hastaneye yatırmak istiyoruz” dedi.

 

Geçen yıl solunum yetersizliği nedeniyle bir süre tedavi gördükten sonra taburcu olan Berkant, kariyerine 1957 yılında Ankara’da bir düğün salonunda ‘Üstün Poyrazoğlu Orkestrası’ ile sahneye çıkarak başlamıştı. Birçok şarkıya hayat veren sanatçı 1967’de çıkardığı ‘Samanyolu’ adlı şarkı ile şöhretini pekiştirmişti. Beste ve şarkı sözü yazarlığı da yapan Berkant birçok filmde de rol almıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.