Anasayfa > Yerel Haber > Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, Sandık Başında

01.11.2015 Paz, 12:01

Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, Sandık Başında

Reklam

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, oyunu kullandı.

Özaltun, kendisine eşlik eden Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ve partililerle birlikte oyunu kullanmak üzere Cumhuriyet İlkokulu’na gitti. Burada 1158 numaralı sandıkta oyunu kullanan Başkan Özaltun, sandıkları gezerek seçim görevlilerine kolaylıklar diledi. Oyunu kullanan vatandaşlarla da sohbet eden Özaltun, “hayırlı olsun” dileğinde bulundu. Başkan Özaltun, yaptığı açıklamada, her seçmen gibi kendisinin de oyunu kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirdiğini söyledi. Özaltun, “Bismillah dedik, oyumuzu kullandık. İnşallah sandıklar açıldıktan sonra da tekrar geçmişte olduğu gibi ’bismillah’ deyip gecemizi gündüzümüze katarak halkımıza, vatandaşlarımıza hizmetkar olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Özaltun, değerlendirmesinde, 7 Haziran’a göre seçmenlerin seçime katılımlarında gözle görülür bir artış olduğunu, Beyşehir’de de seçim sandıklarını gezdiklerinde bu artışı gördüklerini ifade ederek, “7 Haziran’a göre bir kıyaslama yapacak olursak, katılım noktasında biraz daha artış sözkonusu olacak. Bu da şunu gösteriyor; her bir birey ülkenin huzura, mutluluğa ne kadar ihtiyacı olduğunu görüyor, yani her bir oyun büyük önemi var. Çünkü, bir oy belki de bir milletvekilini götürecek, belki de getirecek. Eğer şu saate kadar oyunu kullanmayan vatandaşımız varsa, lütfen oylarını kullansın.Tabi biz şunu da yapıyoruz, oyunu kullanamayan, evinden çıkamayan, yatalak veya buna benzer yürüyemez durumda olan hemşehrilerimiz varsa da, onları araç ayarlayarak sandığa kadar getirip oylarını kullanmalarını sağlıyoruz. Biz de oy kullanım oranının artması noktasında üzerimize düşen ne görev varsa, yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Özaltun’a eşlik eden AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol da, oyunu aynı okulda 1164 numaralı sandıkta kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.