Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Bilecik’te AK Parti Ve CHP’li Vekillerin İlk Sözleri

02.11.2015 Pts, 9:24

Bilecik’te AK Parti Ve CHP’li Vekillerin İlk Sözleri

Reklam

Bilecik’te 1 Kasım Genel Seçimleri’nde tüm sandıklar açılırken, 7 Haziran’daki milletvekili isimlerinde değişiklik olmadı.

Bilecik il genelinde 620 sandığın hepsi açılırken, kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti yüzde 46,26 oranla birinci parti çıktı. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti ve CHP 1’er vekili meclisi gönderirken, 1 Kasım seçimlerinde de sonuçlar değişmedi. Yapılan seçimlerde CHP yüzde 33,7 alırken, MHP yüzde 14,3’te kaldı.

Seçimlerden sonra sosyal medya üzerinden açıklama CHP’li vekil Yaşar Tüzün’den geldi. Tüzün, gecelerinin gündüzlerine katarak çalıştıklarını belirterek, “Binlerce hemşehrimize ulaştık. Parti teşkilatındaki tüm arkadaşlarıma, gönüldaşlarıma, yoldaşlarıma desteklerini esirgemeyen kısacası tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Seçimden oylarımızı artırarak yeniden alnımızın akıyla çıktık. Yarından itibaren Bilecik’in ve Türkiye’nin geleceği için kaldığımız yerden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“MİLLETİMİZLE BİRLİKTE KAZANDIĞIMIZ TARİHİ ZAFER”

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise, değerli hemşehrilerim kıymetli dava arkadaşlarım diye başladığı sözlerine, “Milletimizle birlikte kazandığımız,1 Kasım tarihi zafer gecemizde emeği geçen, il-ilçe başkanları ve yöneticilerimize, belediye başkanlarımıza, il genel ve belediye meclis üyelerimize, il ve ilçe kadın kolları başkanlarımıza ve değerli yönetimlerimize, il ve ilçe gençlik kolları başkanlarımıza ve değerli yönetimlerine, mahalle ve köy başkanlarımıza ve yönetimlerine, sandık kurul üyelerimize, müşahitlerimize, aynı zamanda seçim sonuçlarını sisteme giren kardeşlerimize, aziz milletimize ve tüm Bilecikli hemşehrililerime çok teşekkür ederim. Allah razı olsun” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.