Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

01.11.2015 Paz, 23:00

Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık:

Reklam

Sandıkların tamamının açıldığı Kocaeli’de 7 milletvekili çıkaran AK Parti’nin Kocaeli İl Başkanlığı önünde büyük sevinç yaşandı. Sevinç gösterilerinde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Müthiş teşkilat çalışması bugün meyveye durdu” dedi.

Kocaeli’de 7 Haziran seçimlerinde aldığı oyunu yüzde 10 artırarak yüzde 56,4 oranında oy alan AK Parti Kocaeli Teşkilatı’nda 7 milletvekili çıkarmanın coşkusu yaşandı. Kocaeli’nin birçok ilinden araçlarla gelen vatandaşların da ortak olduğu sevinç gösterilerine başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra AK Partili 12 ilçe belediye başkanları, parti teşkilatı üyeleri, milletvekilleri katıldı. Sevinç gösterilerinde konuşan Fikri Işık, “Müthiş teşkilat çalışması bugün meyveye durdu” dedi.

“GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN”

AK Parti’nin 7 milletvekili çıkarmasının ardından bir konuşma yapan Işık, “Gazamız mübarek olsun, ülkemizin, milletimizin yolu açık olsun. Bugün öncelikle Kocaeli’de ve bütün Türkiye’de hatta yurt dışında oy kullanma hakkı olup da sandığa giden bütün milletimize en içten şükranlarımızı sunuyorum. Sandığa gitmek demokrasiye sahip çıkmaktır. Bugün milletimiz 7’den 77’ye oy kullanma hakkı olan herkes bütün dünyaya çok güzel bir demokrasi örneği gösterdi” dedi.

“OYUMUZU YÜZDE 10 ARTTIRDIK”

7 Haziran akşamı Kocaeli’de başarılı olmalarına rağmen buruk bir sevinç yaşadıklarını dile getiren Işık, “O gün milletimiz, ‘Ey AK Parti sen dersini biraz daha çalış. Ben seni ikmale bıraktım, bir sonraki sınavda iyi çalışırsan bir sonraki seçimde ben sana gerekli notu veririm hiç merak etme. Yeter ki hatalarını, kusurlarını, eksiklerini düzelt’ dedi. Biz de 7 Haziran akşamı başladık, ‘nerede hata yaptık, nerede kusurumuz oldu, nerede eksiğimiz oldu, milletimizin acaba bizden desteğini çekmesinin sebebi nedir?’ diye çok yoğun bir çalışma yaptık. Ve Allah’a hamdolsun. O gün başladığımız çalışma, özellikle seçim beyannamemizde bu mesajı ortaya koyduk. Ve o gün bugündür her gün yükselen bir oy oranı ile 1 Kasım’a geldik. Şu anda sandıkların tamamı açıldı ve sayıldı. Kocaeli’de yüzde 46,5 almıştık, şu anda elhamdülillah yüzde 56,5 oldu. 7 Haziran için biz Kocaeli’de 583 bin oy hedefi koymuştuk. Bugün Allah’a hamdolsun 621 bin Kocaeli’de AK Parti oy aldı. Biz teşkilatlarımızla varız. Bu müthiş çalışma Allah’a hamdolsun bugün meyveye durdu” diye konuştu.

“İLK GÜNKÜ AŞKLA HAYDİ BİSMİLLAH”

Seçimlerin mutluluğunu sadece Kocaeli’nin yaşamadığını söyleyen Işık, “Bu mutluluğu sadece Kocaeli yaşamıyor. Sadece İstanbul, Ankara, Diyarbakır yaşamıyor. Sadece Van, İzmir, Trabzon yaşamıyor. Bu mutluluğu Saraybosna yaşıyor, Piriştine yaşıyor, Kerkük yaşıyor, Somali, Gazze, bu mutluluğu bütün gönül coğrafyamız yaşıyor.Her mutluluk yeni bir sorumluluktur. Bugün akşam itibariyle yeni, büyük bir sorumluluğu omuzlarımıza aldığımızın farkındayız. Öncelikle tüm Kocaeli’ye 7 Haziran seçimlerinden önce verdiğimiz bütün sözleri hayatta geçirmek için Allah’ın izni ile bugün ilk günkü aşkla ‘Haydi Bismillah’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.