Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Bilinçli İmam Hatip Gençliği Konferansı Yapıldı

06.11.2015 Cum, 16:25

Bilinçli İmam Hatip Gençliği Konferansı Yapıldı

Reklam

Elazığ’da Merkez İmam Hatip Lisesi, Damlalar Birleşiyor ekibi tarafından “Bilinçli İmam Hatip Gençliği” konferansı gerçekleştirildi.

Edibe Can Müftülük salonunda düzenlenen konferansa AK Parti Elazığ eski milletvekili Serpil Bulut, merhum Timurta Uçar’ın eşi Mevlüde Uçar, Merkez İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ayşe Çelik, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrenci Zeynep Taş’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda şiir dinletilerinin ardından Damlalar Birleşiyor ekibinin ilahi korosu sahne aldı. Programın açılış konuşmasını yapan Çelik, “Damlalar Birleşiyor adı altında başlattığımız sosyal projemizdeki ana temamız, gençlerdeki davranış bozuklukları ve ahlaki jenerasyonun önlenmesi için yapılması gerekenleri yapmak. Bu amaçla başlattığımız projede Allah yolumuzu devamlı açık etsin. Toplumu ve aile yapısını bozmak için o kadar güçlü uyarıcılar var ki başta internet ve diğer yayın organları olmak üzere kontrolsüz kullanılan bu araçlar ne yazık ki gençlerimiz üzerinde ciddi tahribat yaratmaktadır. Televizyon dizilerindeki tiplemeleri, giyimiyle ve davranışlarıyla günlük hayatta farkında olmadan canlandıran geçlerimize hepiniz şahitsinizdir. Dünyaya tertemiz gelen çocuk, aile ve toplum tarafından eğer doğru yönlendirilmezse ne yazık ki onu yanlış yönlendirenlerin eline düşüdür. Bir toplumu yok etmek için dini ve ahlaki değerlerin zayıflatılması yeterlidir. Kadının hem zirvede hem uçurum dibinde bulunabildiği bir ortamda çocuklarımıza Ashab-ı Kehf’in mağarası gibi bir yer aransa akla ilk gelen adres imam hatip liseleri olacaktır” dedi

“YERYÜZÜNDEN ADALET KALKMAYACAK”

Programa konuşmacı olarak katılan ve İmam Hatip öğrencilerine tavsiyelerde bulunan Mevlüde Uçar ise, şunları kaydetti:

“Kardelen çiçekleri siz var olduğunuz müddetçe yeryüzünden adalet kalkmayacak. Zalimler nefes alamayacak. Mazlumun yüzü gülecek. Yetimler anne görecek. Baba görecek. Öğretmenlerimiz başarılı bir komutan edasıyla hep var olacaksınız. Canı tükenmişlere can, susamışların dudağına su, güçsüzlere hayat kaynağı olacaksınız. Hepinizden Allah razı olsun. Bundan böyle imam hatip neslinin sıkıntılarını, dertlerinin neden bu kadar gaye edindim dersiniz. Çünkü Allah demenin suç olduğu dönemden geliyorum. Çünkü ezanların Türkçe okunuşunu duydum. Çünkü Kur’an-ı azimüşşanların toprağa gömüldüğünü veya yakıldığını yaşadım. İmam hatip nesli, sizler işte bu durumu yaşamadınız ve inşallah rabbim yaşatmayacak. Onun için cansınız, onun için siz varsınız. Onun için ayakta ve hayatta olmalısınız. İmam hatip nesli, sizler var olacaksınız. Var olmak için ayakta duracaksınız. Siz Hamza yürekli olacaksınız. Ömer gibi alim olacaksınız. Yusuf yüzlü gibi güzel olacaksınız. Mevlana’ca düşünüp, Yunus’ça yaklaşacaksınız. Mümince toplumu kucaklayacaksınız.”

Konferansın sonunda Merkez İmam Hatip Okul Müdürü Ekrem Onan ve ELİM-DER Elazığ Şube Başkanı Hüsamettin Gül tarafından Mevlüde Uçar’a plaket takdim edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.