Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Binali Yıldırım: İspatlasın adaylıktan çekilirim

13.03.2014 Per, 18:24

Binali Yıldırım: İspatlasın adaylıktan çekilirim

Reklam

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım, “Aziz Kocaoğlu, TOMA’ya su verilmesi emrini benim verdiğimi iddia etmiş. Kocaoğlu, bu iddiasını kanıtlasın bugün adaylıktan çekileceğim. Bu iddiasını ispat etmezse kendisi çekilmeli” dedi.

 

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, kendisine yönelik “TOMA’lara su verilmesi emrini verdiği” yönündeki iddiaları yalanlayarak, “Kocaoğlu, bu iddiasını kanıtlasın, ispatlasın bugün adaylıktan çekileceğim. Bu iddiasını ispat etmezse kendisi çekilmeli” şeklinde konuştu.

 

 

Yıldırım, Aziz Kocaoğlu’nun görev ve yetkisinde olan itfaiyenin TOMA’lara su verilmesine yönelik kendisinin müdahalesinin mümkün olamayacağını belirtti.

 

 

 

Kocaoğlu’nu, iddiasını ispata davet eden Yıldırım, şöyle konuştu:

 

 

“Aziz Kocaoğlu, TOMA’ya su verilmesi emrini benim verdiğimi iddia etmiş. İzmir’in yöneticileri, kendi görev ve sorumluluklarının bilincinde olmalı. Bu tür söylemlerle iftira ve karalama siyaseti yapıyorlar. Etik olmayan siyasi anlayışa İzmirliler layık değil. İzmirliler, beceriksiz ve kendilerini kandıran anlayışı terk etmeli, hizmet üreten anlayışı tercih etmelidir. 30 Mart bunun için iyi bir fırsat olacaktır. Benim itfaiyeye TOMA’lara su verin emrini verdiğimi iddia eden anlayış, bunu ispatla yükümlüdür. Kocaoğlu, bu iddiasını kanıtlasın, ispatlasın bugün adaylıktan çekileceğim. Bu iddiasını ispat etmezse kendisi çekilmeli.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.