Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Bir başkadır benim memleketim

05.02.2013 Sal, 11:04

Bir başkadır benim memleketim

Reklam

Erzurum’da şiddetli soğuklar hüküm sürerken, hava sıcaklığının 20 derece olduğu Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde gençler Hacımusa Çayı’nda rafting yaptı.
Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı, Öğretmen Mustafa Akkoca, Hacımusa Çayı’nda kano ile rafting turu düzenledi.Altı öğrenci ve bir öğretmen arkadaşıyla birlikte kano ile rafting yapan Akkoca, amacının başarılı öğrencilere karne hediyesi vermek olduğunu söyledi. Hacımusa Çayı’nın Kocaköprü mevkiinden Selinus Plajı’na kadar 4 kilometrelik parkurda kış ortasında rafting yapan öğrenciler, kanoyla rafting yapmanın oldukça heyecan verici olduğunu söyledi.

 
Siirt’in Şirvan ilçesinde öğretmen olarak çalışan Emel Gülçan, sömestr tatilini geçirmek için memleketi Gazipaşa’ya geldiğini belirterek şöyle konuştu: “Öğretmenlik yaptığım yerde iki metre kar var. Biz, Gazipaşa’da 20-25 derece sıcaklık altında kano ile rafting yaptık. Çok eğlenceli ve zevkli bir spor. Herkese bu sporu yapmasını tavsiye ederim.”
Öğrencilerden Aybüke Akkoca raftingin korkutucu olduğu kadar zevkli bir spor olduğunu söyledi. Havanın kış şartlarına göre oldukça sıcak olduğunu belirten Aybüke Akkoca, sözlerini şöyle sürdürdü:“Daha önce kano ile rafting yapmıştım ama burada yapmak daha güzel. Erzurum’da insanlar sobanın önünde üşürken biz burada kano yapabiliyoruz. Denize girebiliyoruz.”

 

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

sinan dumlu

Ne alaka..?

05.02.2013, 12:17