Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Bir garip tecavüz davası

21.08.2012 Sal, 22:55

Reklam

Samsun’da internetten tanıştığı 14 yaşındaki kıza tecavüzetmek suçundan tutuklu yargılanan 28 yaşındaki Fevzi A., “O da alkollüydü. Ben yatakta sızmışım. Sabah uyanınca yanımda çıplak yatıyordu. İlişkiye girdiğimizi söyledi. Ancak ben hiçbir şey hatırlamıyorum” dedi. Duruşmaya katılan E.U. ise, alkollü olduğu için sanığa direnemediğini söyledi.
Samsun’da geçen Nisan ayında meydana gelen olayda, E.U. ile Fevzi A. internet ortamında tanışarak arkadaş oldu. Daha sonra telefonla 10 gün görüşmeye devam eden E.U. ile Fevzi A., buluşmaya karar verdi. Kent merkezinde buluştuktan sonra bir süre alkol alan ikili, ;Fevzi A.’nın motosikletiyle gezmeye başladı. Gece geç saatlere kadar gezdikten sonra da Fevzi A., kızı ablasına ait olan boş eve götürdü. İddiaya göre burada ;küçük kızla zorla ilişkiye girdi. Sabah olunca da evine gönderdi. Ardından E.U., babası Türkay U. (42) ile birlikte polise giderek şikayetçi oldu. Kısa sürede yakalanan Fevzi A. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

 

‘ÇOK SARHOŞTUM HATIRLAMIYORUM’
Küçük kızla internetten chat yaparken tanıştıklarını söyleyen tutuklu sanık, savunmasında suçlamaları kabul etmedi. ’15 yaşından küçük kızla zorla ilişkiye girmek ve hürriyetini kısıtlamak’ suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık, E.U.’nun kendi rızasıyla yanına geldiğini ve eve gitmek istemediği için ablasının evine birlikte gittiklerini söyledi. E.U. ile buluşmadan önceden alkol aldıklarını ;belirten Fevzi A. şunları anlattı:

 

 
“Motosikletle gezerken de bira içtik. O 1.5 şişe içmiştir. Ben 10’dan fazla içmişimdir. Atakum İlçesi’nde sahilde gezdik. Sonra onu evine götürmek istedim. Ehliyetim olmadığı için ara sokaklardan giderken, motosikletim bozuldu. Eniştem bizi gelip aldı. Gece yarısı olmuş. E.U. sarhoş olduğunu ve eve gidemeyeceğini söyledi. Eniştemde bizi sokakta bırakıp gitti. Ben de E.U.’nun başına bir şey gelmesin diye ablamın boş olan evine götürdüm. Sonra yatakta sızıp kalmışım. Uyandığım da yanımda çıplak yatıyordu. ‘Beni daha bırakamazsın ilişkiye girdik’ dedi. Ama ben hiçbir şey hatırlamıyorum. Yaşının küçük olduğunu bilmiyordum. Çok alkollüydüm.”

 
Duruşmaya katılan ve psikolog gözetimde ifade veren E.U. ise sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Hayatında ilk kez bira içtiğini dile getiren küçük kız, “İçmem için bana çok ısrar etti. Ben de içtim. Bir süre sonra sarhoş oldum. Beni bir eve götürdü. Elbiselerimi çıkardı. Ne yaptığını görüyordum ancak sarhoş olduğum için kendisine karşı koyamıyordum. Benimle zorla ilişkiye girdi. Kendisinden şikayetçiyim” diye konuştu.
Küçük kızın olay nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu belirtilirken, mahkeme tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.