Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Bir yazı yazdım;

27.09.2013 Cum, 23:43

Bir yazı yazdım;

Reklam

Bir yazı yazdım;  Dr. Saadettin Aydın Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık sürecinde diye.

 
Sevindim, çünkü delikanlıca bir kişinin çıkıp ben varım demesi beni mutlu etti. Çünkü yıllardır Erzurum’un iyi yönetildiği kanaatinde değilim.

 
Ben yazımda dedim ki; “En azından hiç kimse kardeşim doğru dürüst aday veya adam yok ki Tayyip Bey ne yapsın diyemeyecek artık.
Demek ki artık; Erzurum’u bilen, seven, ilgilenen BİR “ADAM” VAR ARTIK. ALLAH şehrimiz için hayırlısı ne ise onu nasip etsin”
Şimdi Başkanlık için ismi geçen Sevgili Murat Kılıç, Serdar Taflan, Muzaffer Gülyurt, Recep Akdağ, Muhyettin Aksak, Saadetttin Aydın ve belki bir kaç kişi daha.

 

 
Yukarıda saydığım her bir isim siyasi hayatlarından bağımsız olarak ve çok daha öncesinden, çok eski yıllardan beri, dostlarımdır, arkadaşlarımdır. Görüşürüm, konuşurum, dostluğum ALLAH’IN izni ile devam eder.

 

 
ALLAH şahit bulundukları makam, mevki veya pozisyon beni zerre kadar ilgilendirmez.
Şimdi bir kişiyi lanse ediyor gibi görünmek benim hoşuma gitmediği için bu yazıyı yazmak zorunda kaldım.

 

 
Diğer isimlerden herhangi biri de aday ise çıksın söylesin bizler de onlar hakkındaki kanaatlerimizi de yazalım.
ERZURUM’UN yıllardır süregelen bu kötü gidişatından kurtulmasına vesile olabilecek ve güvenilebilecek her isme parti ayırımı gözetmeksinizin kalbimiz ve desteğimiz açıktır.

 

 
Sahte profillerin arkasına sığınarak veya gerçek kimliğiyle de olsa karşısındaki insanı, düşüncelerini, hayatını bilmeden hakaret etmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

 
Birbirimizi üzerek, partizanlık veya fanatiklik yaparak varabileceğimiz hiç bir yer yoktur.
Çünkü öleceğiz ve göreceğiz…
Selam, sevgi ve saygılarımla…

 

 
AHMET BERHAN YILMAZ
“Hiç kimseye hor bakma, Sen nefsine yan çıkma
İncitme gönül yıkma, Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler”
ALVARLI EFE

YORUMLAR

Toplam 19 yorum bulunmaktadır.

Okur

“Hiç kimseye hor bakma, Sen nefsine yan çıkma İncitme gönül yıkma, Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler”demiş efe hazretleri berhan hoca neden ak parti dışında kalan partileri hor görmüş.

28.09.2013, 1:26
vatandaş

Milletvekilliği Döneminde kendi köyüne asfalt döktüremeyen bir kişi nasıl olur büyükşehire aday olur. Bu millete hizmet verebilir. Aday olmazinşallah Erzurumu batırmaz.

28.09.2013, 12:45
hasan bulut

OLMADI BERHAN BEY OLMADI YAZI BURAM BURAM AKP KOKUYOR TARAFSIZLIĞINIZI KAYBETMİŞSİNİZ

29.09.2013, 0:50
Murathan Cengiz

Erzurum için olabilecek en kaliteli insandır. Gerçekten mükemmel bir kişiliği var. Delikanlı, yamulmayan, dik duruşlu, samimi, inançlı ve dindar biri. Başkan olmasını gerçekten çok isterim.

03.10.2013, 15:59
ömer dane

berhan hocam rektörlük seçimlerini berbat ettiniz sizin yüzüznüzden 8 sene heba oldu. şimdide erzurumun 8 senesini batırmayın bu şehire akp olmayan biri lazım . halk adamı olan biri. dini dünyaya alet etmeyelim.

20.10.2013, 11:44
Şevket Yılmaz

Ben Hınıs Parmaksiz koyundenim. Saadettin Aydın’ın köyünden yani. Koyünün yolunu bir kez değil uç kek asfaltlandirdi. Yalan yanlış bilgilerle çamur atmaya çalışan vatandaş Allah’a nasıl hesap verecek acaba? Memleketimiz halkımız icin hayırlı olana nasip olur inşallah. Tüm köylün yanında hocam.

21.10.2013, 21:43
sadrettin doğan

Hınıs tan bir aday çıkması bizim için onur vericidir.artık erzurumda da yönetime,yönetmeye aday olabılecek kabiliyette insanımız vardır.hangi partiden olursa olsun eğer mesele HInıs sa.bugün parti günü değil ,inançlı, dürüst helal süt emmiş bir kardeşinizi desteklemenız gerekmiyormu .sadettin beyin köyünün yolu yalnız değil ,hınıs ın köylerinin yolunu görenler bilir çok güzel .hınısın ve köylerinin yolları güzel ,yolları görürseniz yola gelirmisiniz?aday olacak inşaallah erzumuda abad edecek.nefret edenleride düşüncelerine saygı duyarız.herkes içinde olanı dışa vurur..

21.10.2013, 23:57
Kerem

Berhan hocam; Saadettin beyi milletvekilliği yaptıgı donem tanıdım. Konuşmuşlugum yok. Gorev süresinde ismini ne bir baskaları gibi falan yeri yaptı falanı çaldı falan kardeşini yada akrabasını falan yere atadı diye birşey duymadık. Seni biliriz Berham hocam sen yazdıysan doğrudur. En azından cesaret edip ben adayım diyorsa Allah hayırlı etsin.

22.10.2013, 7:16
hınıslı

ben hocamın olmasını isterim ha buda bir gerçektir ama acıdır bunu herkes bilir hocam hınıstan millet vekili seçilince kabul etmemişti ben hınıstan degil oltudan secildim die söylentiler oldu ben şahsım duymadım ama bir hınıslının çıkıp bende varım demesi her ne kadarda sevilip sevilmemdigini bilsede büyük bir onurdur inşallah allah gönlüne göre verir hocam vekil oldugunuz dönemlerde ugramadıgınız gibi umarım bütüm kalbimle isterim başkan olmanızı ama dedigim gibi vekil oldugunuz dönemlerde ugrayıp sormadıgınız hemşerilerinizi başkan oluncada yapmazsınız dır

22.10.2013, 20:11
kadim taşbilek

Sayın Saddettin AYDIN beyin Erzurum büyükşehir belediye başkanlığına aday olması Erzurum için bir şans olduğunu düşünüyorum Sayın Saddettin beyin başkanlığın Erzurumun bir bütünlük sağlıyacağına inanıyorum yıllardın güney ilçelerin bir övey evlat görünümünü ortada kaldıracağını hiç bir ayrım yapmadan iyi bir başkan olacağına inanıyorum yolunuz açık olsun sayın AYDIN .

22.10.2013, 23:56
hinisinsesi.com

Hinisin sanal ortamda sesi olmaya gayret eden sitemizin yapmış olduğu araştırmalar doğrultusunda Hınısın her görüşten insanların sayın aydının yanlarında olduklarını belirtmek isterim.

23.10.2013, 0:08
admin

İşte bunların kazandıklarına karşılık Nasibleri vardır. ALLAH hesabı pek seri görendir. (Bakara 202)Hal Böyle Net olunca Olumsuz Yorum yapmanın Faydası yoktur.HAK yolunda Adımını sağlam atan Hz.Ömerin Adaletını prensip etmiş kişilere yere ve zamana ve Mevkiye göre Hareket etmeyen ender kişilerden biridir.Bizler alışılmış Siyasetçilerle kıyasladığımızda Fark çok ama O onlardan değil.Gelmene gerek yoktu ,halederiz, sorunmu, sen git iş tamam,Ben senin Babanı tanırım. vb.gibi alışılmış kalıplarda yaklaşımı yoktur.Zaman zaman anlatırım.ALLAH hayırlısını nasip etsin der Sevgi ve Saygılarımı Sunarım.
t.c sabri büyükyıldız
ben AKP ye hiç oy vermedim. vermemde. Dr. sadettin Aydın hınısımızın yetiştirdiği nadide aydınlardandır. kendisini sadece basından takiple tanırım. böyle değerli bir insan için gözümü kırpmadan AKP ye oy veririm.
hınısinesi
Sayın Şerafettin yegin bey beni tanıyan bilir bu güne kadar hiç bir zaman AKP ye oy vermedim fakat sein aklın buna ermez çünkü deve kuşu gii başını kuma gömmüş misali sorgulamadan karalamaya çalışıyorsun eğer senin gözün makarnada varsa adresini gönder sana bir kışlık makarna ben gönderim fakat oyunu kime verirsen ver serbestsin Ben sayın AYDIN nın aydaylığını gözü kapalı destekliyorum Hınıstada sayın Mahmut ABİŞ beyi aynı derecede destekliyorum çünkü ben bunları tanıyorum ve onlara inanıyorum senden ricam karalman yerine biraz araştırma yap.

23.10.2013, 0:17
hinisinsesi

http://www.hinisinsesinden bazı yorumları size aktarıyorum .
Murat hocaoğlu
Bir Hınıslının aday olması, başkan olması niye istenmez anlamıyorum. Üstelik Hınıstan yetişmiş ender kalitede biri Sadettin Hoca. Onun bir çoğumuzun aş-iş kazanmasında emeği var. Ya o dedikodu edip Hınısa ve insanlara hiç bir faydası olmayanların nesi var? Vallahi yeminle söylüyorumki mecliste onun kadar dürüst ve adil biri yoktur. En azından ben bilmiyorum. Ne ırkçılık yapar ne akrabacılık ne de meşrepçilik? Adam olan, hak eden kim varsa destekler. Ben şahsen olmasını çok isterim. Varsın çok şey de yapmasın. Zaten olursa Hınısı kayırıp diğer ilçeleri pek önemsememesi de zaten uygun olmaz. Olunca sadece Hınısın değil, İlin ve diğer tüm ilçelerin Başkanı olacak. Pozitif ayrım beklemememiz lazım. En azında hakkıyla hizmet edip, örnek teşkil edecektir. Allah yardımcısı olsun. Fitne ve kıskançlık krizinde olanlar ise hayatın her anında olacaktır. O yüzden o kişilere fazla görmüyorum.

Karamaruf
İnsan biraz vicdan sahibi olur. Eleştirir ve değerlendirirken toplumun bazı şeyleri gördüğünü biler de ona göre konuşur ya da yazar.Saadettin AYDIN döneminde yapılanlardan ilk aklıma gelenleri sıralayayım. 1-Başköy barajı 2-Hınıs-Tekman yolu(Hala devam ediyor) 3-Hınıs Hastanesi 3-Hınıs Toplum sağlığı merkezi 4-Sağlık lojmanları 5-Hınıs Anadolu lisesi 6-Ortaöğretim öğrenci pansiyonu 7-Hınıs ilköğretim okulu 8-Söğütlü köyü ilköğretim okulu 9-Hınıs Sanayi sitesi(Adam bu yıl ihaleye çıkardı) 10- Yuzlerce Hınıs’lıyı bürokraside çeşitli yerlere getirdi. Daha sayayım mı? İl özel idare olarak yaptırdıklarına hiç deyinmeyeyim. İnsaf, merhamet ve vicdan.Buna ne kadar çok ihtiyacımız var. Tüm hemşehrilerime selam ve saygılar.
Yılmaz
Sadettin Aydın milletvekili oldugunda ne yaptı diye soran arkadaşa sorarım sizin ne işiniz duştude yapmadı? Başköy barajı yapılıyorsa hocanın katkısını biliyormusun. Bürokraside yaptıklarından haberin varmı? Hocaya adaylık verilirmi bilmem ama keşke verilse. Bölgeye faydası olur zannımca. Yabancı biri olacağına bölgemizden biri olsunda kim olursa olsun.
Hınısta görev yapan biriyim.
Öncelikle sayın saadettin Aydın’a başarılar dilerim. ben hınıslı değilim ama hınısa hizmet eden bir daire amiriyim.kendimde köylü çocuğu olduğum için bilirim kırsal kesimde küçük hesaplar “kabilecilik” “menfaat” vs.. yapılır. Mum dibine ışık vermez demiş atalarımız. saadettin hocanın yapmış olduğu hizmetleri sayacak değilim. Başköy barajını dahi tekrar işlerliğe kavuşturması Hınısa denizi getirir kanatindeyim. Barajda neyin nesi canım diyenlere. K.maraşa yapılan Ceyhan nehri üzerindeki barajın ilin iklimini tamamen değiştirmesi örnek verilebilir. Baraj olursa, hava kışın fazla soğuk olmaz, yazın kuraklık olmaz..tarlalarda sulu tarım yapılır..1’e 5 alıp sevinen çiftçi 1’e 4o alacağını düşünüyorum.Saadettin Hocanın Erzurumun güneyinin incisi Hınısın yetiştirmiş olduğu akademik tecrübesi, devlet tecrübesi olan birisi olması yönleriyle adaylığının şans olduğu kanaatindeyim.
Bülent kızıltaş
ALLAH hayırlara vesile etsin.tum hinisli hemşerilerimiz desteklerini sunmalı, başarılı olması icin her türlü zemini oluşturmalıyız. Gecmisi sorgulamaktansa, gelecek icin hep birlikte mücadele etmeliyiz. Başarmak icin bir olup hocamıza gerekli destegi sunmalıyız.

23.10.2013, 10:50
yakup

Haberde belirtildiği gibi Saadettin Aydın gercekten belediye başkanlığı icin aday adayı ise Güney ilçeler birlik beraberlik içerisinde organize bir sekilde örgütlenmeli kenetlenmeli gerekli destek verilmeli. Gecmiste yapılan haksızlıklara, karşı güneyden bir isim böyle bir işe soyunmuşlar ona destek olmalıyız. Bizden birinin adaylığı konusunda gerek genel merkezi gerek üst düzeyde kamuoyu oluşturmalıyız. Yeni Büyükşehir yasası Güney ilçeler icin bir şans bunu çok iyi değerlendirmeliyiz. Güney ilçelerin Ak payı teşkilatları birlik içerisinde hareket etmeli. Neden olmasın. İnsallah hayırlısı olur.

23.10.2013, 10:53
vatandaş Rıza

Allah Allah Yaaa bir Hınısı idare edemeyen vede bir çöp bile Hınısa kazandırmayan birisi nası olurda Koz koca Erzurumu idare edecek Allah Allah yaaa ?????

24.10.2013, 14:22
MUrat BAKIŞKAN

Saadettin hocamızın aday olması bizleri gururlandırır. Dürüst bir insan belediye başkanı oldu deriz. Artık belediyeyi çalıp çırpanlar değil Allah korkusu olan Belediye malının halkın malı olduğunu bilen Allah korkusu olan birisi gelsin Erzurumda belediye nasıl yönetilirmiş görsünler..

24.10.2013, 15:08
Cengız Beyaztaş

Vatandaş rıza Alla askına senin Saadettin hoca ile meselen ne? Sen Idareci oldugun kurumda Hınıs a ne verdin? Bu kıskançlık istememezlik neden. Ne isin duştude hoca yapmadı senin kayınpederin onun sayesinde encümen olmadimi. Yazıklar olsun bir insan ancak bu kadar kıskanç olur. Allah’ınızı severseniz doğru söyleyin cumhuriyet tarihinde hınis kac tane milletvekili çıkarttı hangisi Saadettin hocadan çok çalıştı. Nankörlük hoş birşey değil.

24.10.2013, 17:43
Zafer Erğun

Sayın Berhan Hocam: Bir Belediye emeklisi olarak İnşallah bu ismi geçen kişiler bir kişi hariç diğerleri olmaz.Bu kişi eski Sağlık Bakanımız prf.Dr.Recep Akdağ yaptıkları, yapacağının teminatıdır.Belediye ye isim değil, icraat yapacak bu memleke faydası olacak,menfi çıkarları için değil,memleket çıkarlarını ön planda tutan başkan adayı lazım.İsmi geçen insanlar belki kötü değil ama 27 yıllık Belediye tecrübelerime dayanarak Sayın Bakan kadar hazır değiller diye düşünüyorum.

30.10.2013, 11:29
NURULLAH DEĞER

AHMET BERHAN YILMAZ BEY Hiç kimseye hor bakma, Sen nefsine yan çıkma
İncitme gönül yıkma, Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler” İBRAHİM HAKKI HZ NİN TEVFİZNAMESİNDEN DÖRTLÜK YAZIP ALTINA ALVARLI EFE DEMİŞ BEN SADECE BU YALNIŞI DÜZELTMEK İSTEDİM. BU DÖRTLÜK İBRAHİM HAKKI HZ.AİTTİR. HATIRLATIR SAYGILAR SUNARIM

22.12.2013, 12:15