Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Bize ne oluyor?

10.02.2013 Paz, 12:56

Bize ne oluyor?

Reklam

Bugün abonesi olduğum iki gazeteyle bağlantımı kestim. Sorumluları tarafından sorulan  ” elemanların bir hatası mı oldu, gazeteyi elinize geç mi ulaştırdılar Burak Bey ” sorusuna    ” Aksine çok iyiler fakat görmek istemediğim haberler yer alıyor gazetenizde  ” cevabını verdim. A’dan Z ‘ye bütün haberleri en ince detayına kadar incelediğimi bildikleri için bu cevabım karşısında çok şaşırdılar.Demekki evimde ki bozuk olmayan televizyonu tamire yolladığım elemanlardan biri olsalar daha çok şaşıracaklardı.Aynen sizinde şuan şaşırmış olduğunuz gibi…

 

Yıllardır kendimde gördüğüm ve de bir türlü düzeltemediğim en büyük zaafım olaylar karşısında fazlasıyla hissi davranmam…Bu özelliğimden dolayı da her an, her durumda etki altında kalmam…Sonrasını tahmin edebiliyorsunuzdur zaten…Gazete ve televizyonu gözden çıkarmam da tamamen bunla alakalı !

Birşeyleri düzeltmeye gücümüz yetiyor mu ? Hayır !

 

Sesimizi duyan var mı ? Hayır ! Peki sonuç ne kendimizi hırpalamaktan, mürekkebi silah gibi kullanmaktan başka ?

 

Belki ideallerimize ulaşamıyoruz ama yine de benliğimizi korumuş olmanın verdiği huzur ile başımızı yastığa rahatca koyuyoruz.Tek tesellimizde bu zaten ! İşte ben kendimi artık bu şekilde kandıramadığım için dış dünyayı  hayatımdan çıkarıp atma kararı aldım…Bu sayede bende birileri gibi gönlümden ne geçerse ( Aşk, sevgi, reklam hava civa ) onu yazacağım…Fakat öncesinde beni bu hale getiren olayları sizlere haykırmaktan kendimi alıkoymayacağım !

 

Geçtiğimiz  Ramazan iftar sonrasında bir çay içelim diyerek dostlar meclisinin toplandığı çay ocağını ziyaret ettik.O ara Andımızın kaldırılmasından dolayı köşemde hareretli bir yazı yazmış bayada tartışmaya yol açmıştım.Sohbet, muhabbet derken konu geldi, bizim yazıya çattı.Çoğu okumamış yazıyı, kulaktan dolma tartışıyorlar karşımda.Ben haliyle her Türkiye Cumhuriyet’i evladı olarak Andımızın kaldırılmasından dolayı bu olaya verdiğim tepkiden gurur duyar bir halde arkamda duracak birçok insan beklerken yıllardır tanıdığım insanın bile yazıma karşı çıkması ile tepe taklak oldum.İşte o an en yakınındakilere bile güvenemeyeceğine mi üzülesin, ‘’ Ne mutlu Türk’üm diyene ‘’ sözünün gereksiz bulunmasına mı üzülesin yoksa kendi topraklarında azınlık olmuşsun buna mı üzülesin ?

 

Şimdi bugün ! Dost meclisinden beter bir T B M Meclisi ! Ve bu insanlar bizler tarafından seçilmiş insanlar.Akp’li vekil Cuma İçten çıkıp ” 22 bin Pkk’lı evladım öldürüldü ” diyor, diğer taraftan Bdp’li vekil İbrahim Binici polisimize ” Silahı çekseydim gözünden vururdum ” diyor konu olmuyor ama başka bir yerden eli öpülesi bir bayan çıkıp erkekten daha erkek bir şekilde davranarak Türk ulusunun hiçbir milletle bir tutulamayacağından bahsediyor ve günlerce konu ediliyor.Ayıplanıyor, laflar söyleniyor.Kimisine göre ırkçı, kimisine göre faşist ilan ediliyor.Oysa Türkiye’de Türk milletinin yüceliğinden bahsediyor bu insan ! Ve kimsede benim yaşamış olduğum olayda ki gibi arkasında durmuyor.İşte bu yüzden gazete de televizyonda istemiyorum ! Olanları gördükçe canım yanıyor.Kendi ülkemde kendi milletim hiçe sayılıyor.Kimse de bunları görmüyor ! Görenlere de destek olunacağı yerde köstek olunuyor. Artık ne olur birşeylerin farkına varalım.

 

Türk ulusu sadece o milletle, bu milletle değil, Türk ulusu Amerika ile, İngiltere ile, Fransa ile hiçbir yer ile, elbette bir tutulamaz ! Türk ulusu tektir ! Eğer bu düşüncenin açılımı sizlere göre ırkçılıksa ırkçıyım, faşistlikse faşistim ! Ama asıl olan bir şey var ki Vatan sevdalısı ülke neferiyim…

 

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

Milliyetçi fikirlerin törpülenip yok edilmeye çalışıldığı yıllara bakarsanız neler olduğunu görürsünüz.Gündem mühendislerinin ürettiği projeler uygulamaya konularak Türk kelimesi yeni anayasada yer almayacak olmasına şimdilerde halk sıcak bakmasa da yarınlar için ısıtılarak bu millete kabul ettirilecektir.Okyanus ötesi misket bombalarını birer birer atarken sevenlerine isabet edeceği günler yakındır.Bizler dünüz, siz gençler yarınlarımızsınız. Ne mutlu Türk’üm diyene.”Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur.Ruhsuz beden ceset olur”,Başbuğumuz A.Türkeş.Selam ve sevgilerimle.Ülkü İle Kalınız.

10.02.2013, 13:35
Ali

işinize gelmeyen yorumları niye engelliyorsunuz ? üniversitede gazetede falan böyle mi öğretiyorlar ? Zekanıza güvenmiyor musunuz?

12.02.2013, 2:39