Anasayfa > Sağlık > Bu Teknik Yaşınızı Donduruyor

03.11.2015 Sal, 8:24

Bu Teknik Yaşınızı Donduruyor

Reklam

Çevresel ve genetik faktörler sebebiyle daha erken yaşlanma belirtilerini gözlemliyoruz fakat Örümcek Ağı Estetiği yaşı dondurmayı başarıyor.

İleride bıçak altına yatmak istemeyen pek çok kişinin, henüz yaşlanma belirtileri başlamadığı halde, mevcut güzelliğini korumak için Örümcek Ağı Estetiği yaptırdığını söyleyen Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, erken yaşlarda Örümcek Ağı Estetiğine artan talebin arkasında, insanların güzelliklerini koruma bilinci olduğunu söyledi. Cihantimur, “Bireyler artık yaşlanmadan koruyucu önlemler almak istiyorlar. Bu bilinç hızlı bir şekilde gelişti ve gençlik son derece eğitimli ve donanım sahibi. Yaşlanınca neler yaşayacağını, cildinde ne gibi değişimlerin olacağını çok iyi biliyor ve 20’li yaşlarda henüz ince çizgileri oluşmadan önlemler almaya bakıyorlar. Geliştirdiğim ameliyatsız cilt yenileme tekniği Örümcek Ağı Estetiği’nin bu kadar sevilmesinin nedenlerinden birisi de bu aslında” dedi.

CİLT 25 YAŞINDAN SONRA YAŞLANMAYA BAŞLAR

25 yaşından sonra cildin yaşlanmaya başladığını söyleyen Cihantimur, “Kolajen kırılmalarının 25 yaş sonrasında başladığını biliyoruz. Bu kırılma gözle görülebilen bir düzeyde değil, öncelikle cilt altında başlıyor. Eğer siz bu noktada Örümcek Ağı Estetiği ile müdahale ederseniz, yaşlanma sürecini durdurur, daha ileri yaşlara itersiniz. Genç kalabilmek bir ütopya gibi düşünülse de, bugün estetik cerrahinin geldiği teknolojik donanım, yeni yapılan çalışmalar, vücudun asıl neye ve nasıl ihtiyacının olduğunun çok daha iyi bilinmesi, güzel ve genç kalmayı hayal boyutundan çıkarıyor” dedi. Cihantimur ayrıca Örümcek Ağı Estetiği’ne bu yaşlarda başlayıp, muazzam bir koruyuculuk sağlanabileceğini de vurguladı.

İYİLEŞME SÜRECİ KISA, KESİ YAPILMIYOR

“Tüm bu saydıklarıma ek olarak artık çoğu zaman zamansızlıktan dem vuran modern dünyamıza, iyileşme süreci kısa, kesi yapılmayan Örümcek Ağı Estetiği ile ayrıca cerrahi işlemlerin olası risklerini de ortadan kaldırıyoruz” diyen Cihantimur, hastaların uygulama sonrası derhal sosyal yaşantılarına dönebildiklerinin altını çizdi. Tekniğin özellikle ameliyatsız bir şekilde yapılabildiği gibi, içerisine Cihantimur Yağ Transfer tekniği de eklenerek operasyon şeklinde yapılabildiğini söyleyen Bülent Cihantimur, “Yağ enjeksiyonunun içerisinde kök hücre var ve kök hücre ise bu isteklerimizi cevaplayabilecek bir yapıya sahip en büyük silah ve en verimli halde yağ hücrelerinde bulunuyor. Hastamızın genellikle göbek ya da kalça bölgesinden bir miktar yağ alıyoruz, bunu kök hücreden zengin hale getiriyoruz. Bu haliyle Total Yüz Yenileme olarak, muhteşem bir değişime imza atıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.