Anasayfa > Yazar > Bulanık Zihinler

21.07.2012 Cts, 0:31

Bulanık Zihinler

Reklam

İnsanın eli taş atmaya alışmaya görsün; bak ki nerelere fırlatır. Bir gün bulanık akan Aras, mehter marşıyla kucaklaşıp masmavi akacaktır! Suya dikilen kamışa can verip ney yapanları bekleyiniz..!

 

Bu şehrin evliyasının da, selam verip alanında, hatırını sayıp sayanlarının da,  kıymetini bilenlerdeniz. Okuyan gözüm, güzelleştiren dilim, samimi kalbim her daim ülküm için Allah ömür verdikçe çarpacaktır. Kilitli gönül kapılarını açtıran, güzel yüreğimizden sızan sözcüklerimiz, zihni bulanıklarında zihinlerinde deprem yaratacak günler uzak ta değildir.! Ergenekon çıkışında, ceddimin yaktığı ateş ülkü dolu yüreklerde var oldukça, yolumuzun üstünde pusu kuran şeytana elbette galip gelecektir.

 

Gül gül dolaşır; uçar, konar; bal yaparız.

Nisan da çiçek, yaz da petek, kış ta karız.

Bir gün arayan, bulur gönüllerde bizi.

Ölsek de, gömülsek de, silinsek de varız. A.Nihat ASYA.

 

12 Eylül’ü yargılamaya başladığımız şu günler sizlere hala hafızalarda taze kalan, gerçeklerden bir kaçını paylaşarak, kimlerin şimdilerde nasıl davrandıklarını göz önüne sermek, açısından önem arz etmektedir.

1993 yılı, Kenan Evren’in bir resim tablosu, 5 milyar liradan başlayan açık artırmayla, 50 milyar liraya Sakıp Sabancı’nın oluyor.

1993 yılı, Kenan Evren Lisesi Vakfı gecesinde, yağlı boya tablosu 10 milyar liradan başlayan açık artırmayla, 110 milyar liraya Koş Gurubunda kalır.

1993 yılı, Kenan Evren Marmaris de açtığı sergide tablolarından biri, Nuh Çimento tarafından, 500 milyar liraya satın alınıyor.

1997 yılı, Kenan Evren’in “ Denizli Horozu” isimli tablosu açık artırmada 10 milyar liraya ismi açıklanmayan bir turizmci tarafından satın alınır.

1997 yılı, Kenan Evren Ankara’da bir sergide “ Hamamda Kızlar” isimli tablosu, ismi açıklanmayan bir yüklenici tarafından 600 milyara satın alınır.

1998 yılı, Kenan Evren’in “ Begonvilli isimli duvar tablosu”  300 milyar liraya, Kültür Bakanlığı Resim ve Heykel Müzesi tarafından satın alınır.

2001 yılı, Kenan Evren’in “ Sigara İçen İhtiyar” isimli tablosu, Ankara’da sergide, 1 Milyar 300 milyon liraya Halis Toprak tarafından satın alınıyor.

2002-2003 de açtığı sergiler rağbet görmez ve Kenan Evren’in ressamlığı da tartışmaya açılır hale getirilir.

Kenan Evren’in tablolarına sahip olmak için yarışan, Koç Gurubu, Sabancı Gurubu, Halis Toprak, Nuh Çimento, Ali Balkan er’in ve Kültür Bakanlığı Resim ve Heykel Müzesi yetkililerinin bu davranış biçimleri bir çıkar ilişkisi mi yoksa yaranma içgüdüsü mü? Cadde, sokak, okul, iş merkezlerine ismini verenleri, Anayasaya %92 oy veren vatandaşlar hakkında ne gibi yaptırımlarınız olacak doğrusu çok merak etmekteyim.! Bu tutum ve davranışları sergileyenlerden hesap sorulmalıdır. Ancak bütün bunlar yapılırken, siyasi intikam hırsıyla yapılmamalıdır. Aksi tavır ve düşünceler millet parçalanmasına ve başka isim altında Cumhuriyet arayışlarına ve düzenlenmesine gider. Böyle bir davranış, Obama’nın sünnetine tabii olanları, peygamberimizin sünnetini terk edenleri ve şeytanın çocuklarını memnun eder ki; Yapılmak istenen de bu değildir herhalde!. Yazıma güzel ve anlamlı bulduğum bir fıkra ile son verelim. Baki selamlarımla, Ülkü İle Kalınız.

12 Eylül’den önce, Çanakkale Şehitleri Abidesi bekçisi, bir kahvehanede haberleri izlerken, Başbakan Süleyman Demirel’i ekranda görünce, Demirel için; – Bir gün popo suna kazık girecek der. Başbakana hakaretten zabıt tutulur, Demirel’in izni alınıp bekçi mahkemeye verilir.12 Eylül darbesi olur. Davada karar aşamasına gelindiği yolundaki tebligat, Demirel’e bekçiyi hatırladır. Demirel “ Adam haklı çıktı kardeşim” diyerek bir dilekçe yazıp davadan feragat eder.( Rahmi Turan. Babadan Fıkralar.)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.