Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Bulurlar’dan büyük hediye

12.05.2013 Paz, 11:33

Bulurlar’dan büyük hediye

Reklam

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Doğu’nun ilk “Engelsiz Yaşam Merkezi” düzenlenen törenle açıldı.

 

Palandöken Belediyesi tarafından Hacı Salih Efendi Mahallesi’nde, engellilerin hem spor yapabileceği hem de kültürel etkinlikleri düzenleyebilecekleri içerisinde eğitim merkezi, spor alanları ve oyun parkının bulunduğu kompleks yapıldı. Ve burası Engelliler Haftası’nda engellilere hediye edildi.

 

 

Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi’ Başkanı Sadullah Efe, burada yaptığı konuşmada, engellileri dikkate alarak oluşturulan bazı sosyal alanların bulunduğunu ancak yaşam merkezlerinin olmadığını söyledi.

Palandöken Belediyesi tarafından yapılan çalışmanın kendileri için önemli olduğunu ifade eden Efe, “Spor aletlerinin de burada yer alması çok ayrıcalıklı oldu. BuErzurum‘da da ilk Doğu’da da ilk” dedi.

-“Bizim en büyük sıkıntımız empati kültürünün olmamasıdır”-

Engellilere yönelik çok anlamlı bir mekan oluşturulduğunu vurgulayan Efe, şunları kaydetti:

“Biz ilk kez böyle sosyal bir alanda, yeşille bütünleşerek toplumun diğer kesimleriyle içli dışlı olabileceğiz. Burasının adı engelsiz yaşam merkezi ama engellilerin rahat edebileceği bir mekan aynı zamanda. Çünkü diğer mekanlarda sağlıklı insanlar yaşayabiliyor, biz yaşayamıyoruz. Burası toplumun diğer katmanlarıyla bir empati kültürü oluşturacak. Bizim en büyük sıkıntımız kanunlar değil, empati kültürünün olmamasıdır. Engelli yakınlarının dahi bizi anlamamasından kaynaklanan bir sıkıntımız var. Bu mekanlar toplumun diğer kesimlerine bizleri hatırlatacaktır.  Bu bağlamda Palandöken Belediye başkanımız Orhan Bulutlar’a şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

 

 

Ankara’da Erzurum Günleri etkinliği nedeniyle törene katılamayan Palandöken Belediye Başkanı  Orhan Bulutlar, Şube Başkanı Sadullah Efe’yi telefonla arayarak merkezin hayırlı olmasını diledi.

 

 

 

Muharrem Okumuş da doğuştan engelli olduğunu ifade ederek, son yıllarda sorunlarının önemli ölçüde çözüldüğünü, kendilerine yönelik mekanların yapıldığını vurguladı.

Çalışmaların mutluluk verici olduğunu belirten Okumuş, “Yeni sağlanan imkanlar sayesinde artık spor da yapabileceğiz” ifadelerini kullandı

YORUMLAR

Toplam 5 yorum bulunmaktadır.

mehmet atalay

engel asıl engeli görmemektir şükür engelsiziz emeyi geçenlere teşekkür eder bu gibi cüzel yapıtların devamını temenni ederim saygılar

11.05.2013, 13:55
oltulu

Dinimiz, Sizin en hayırlınız insanlığa hizmet edenizdir buyuruyor … teşekkürler başkan

11.05.2013, 14:25
hamit işleyen

emeği geçenlere teşekkür edeiz

11.05.2013, 14:26
dadaş

başkanım kayakyolunda şehitler için özel park yaptın.. şimdide yenişehirde engelliler için park yaptın.. Allah senden razı olsun.. yunus emrede kültür merkezinin önünde yeni bir park yapacağını duydum, merak ediyorum, onun adını ne koyacaksın, bence dostluk ve kardeşlik parkı olsun, Allah yolunu açık etsin..

11.05.2013, 21:47
İSLAMMERAL

ENGELİ KARDDEŞLERİMİZE PALAN DÖKEN BELEDİYESİ COK GÜZEL BİR HEDİYE VERİDİ

12.05.2013, 19:41