Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > Bulutlar, belediyeyi halkla yönetiyoruz

02.08.2012 Per, 16:31

Bulutlar, belediyeyi halkla yönetiyoruz

Reklam

Palandöken Belediyesi’nde Pazartesi ve Cuma günleri düzenlenen ve Başkan Orhan Bulutların vatandaşlarla birebir görüştüğü ‘Halk Günleri’ büyük ilgi ile devam ediyor.

 

 
Üç yıldır sürdürülen uygulama kapsamında binlerce Palandökenliyle makamında, meclis ve encümen salonda kabul eden Başkan Bulutlar, 30 Temmuz Pazartesi günü belediye encümen salonu da gerçekleştirilen ‘Halk Günü’nde onlarca vatandaşla tek tek görüşerek, taleplerini dinledi.

 

 
İlçe sakinleriyle her fırsatta bir araya geldiğini belirten Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Palandökeni, Palandökenlilerle birlikte yönetmek amacında ve kararlılığındayız. Bu kapsamda düzenlendiğimiz “Halk Günleri” ilçe sakinlerinden büyük ilgi görüyor. Bu da beni memnun ediyor. Vatandaşlarımızın ilçelerine olan duyarlılığı ve hassasiyeti önemlidir. Sorunların tespitinde ve çözümünde bizlere yardımcı olan Palandökenlilere teşekkür ediyorum” dedi.

 
TEK SIKINTIMIZ İŞ TALEBİ
Halk Günlerin de en büyük sıkıntının iş talebi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” üç yıldır yaptığımız halk günleri toplantısın da en büyük sıkıntımız iş talebi. İşte bu iş talebi elimizi kolumuzu bağlıyor. Belediyemizin imkânları doğrultusun da yaptığımız bazı hizmet alımların da park ve bahçeler ile temizlik işleri birimimize yaklaşık 100 gencimize iş imkânı sağladık. Yine belediyemize makine mühendisi, inşaat mühendisi, elektrik mühendisi gibi nitelikli personel alımı gerçekleştirdik. İş-Kur ile ortak hareket ederek kurayla geçici personel alarak belediyemiz de istidam ettik. Ayrıca özel sektörlere referans olarak birçok iş taleplerin de bulunarak onlarca gencimizi iş sahibi yaptık. Tabi bunların daha çok olmasını isterdim fakat bazen bizler de zor durumda kalıyoruz. Halk Günlerindeki vatandaşın diğer taleplerinin yüzde 90 ile yüzde 95’nin yerine getiriyoruz. İlçenin sorunları hakkın da vatandaşımızın bizlere sunduğu fikir ve önerilerden her zaman yaralanıyoruz. Çünkü belediyeni kapılanın halka açtık ve birlikte yönetmekte karalıyız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.