Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Burası Şehitler Mahallesi

03.08.2012 Cum, 3:38

Burası Şehitler Mahallesi

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Şehitler Mahallesi’nde yapımı devam eden sosyal konutları gezdi, incelemelerde bulundu. Başkan Küçükler, “Erzurum’da belediyecilik hizmetlerinde çıtayı o kadar çok yükselttik ki, halkımız için artık rahatlıkla konut üretimi yapabilir bir seviyeye ulaştık” dedi.

 

 
Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal konutlar, Başkan Küçükler’den tam not aldı. Beraberinde daire başkanlarıyla birlikte Şehitler Mahallesi’ndeki konutların inşaatını gezen Başkan Küçükler projeyi inceledi, inşaattaki katları tek tek gezdi. Konutların yapımını üstlenen yüklenici firmanın yetkilileri ve mühendislerinden bilgiler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Şehitler ve Dağ mahallelerinin Erzurum’un geleceği en parlak bölgeleri arasında bulunduğunu belirterek, “Erzurum’da şehrin adeta gözlerinizin önüne serildiği bir başka mekan daha bulamazsınız. Bu bölgeler hakikaten çok ayrı bir güzelliğe sahip” diye konuştu.

 

 
BAŞKAN KÜÇÜKLER’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM VURGUSU
Şehrin gecekondulaşma yoğunluğu bakımından en sorunlu bölgelerinden olan Şehitler ve Dağ Mahallesi sakinlerinin uzun yıllardan beri konut hayaliyle yaşadıklarını vurgulayan Başkan Küçükler, “Yıllar önce bu bölgelerde konut üretileceği söylendi, ama olmadı. Bu hayali gerçekleştirmek hamdolsun bizlere nasip oldu. Şehitler Mahallesi’nde sezon sonuna kadar 128 sosyal konut inşa ederek, gecekondu ıslahı ve kamulaştırma çalışması bakımından önemli bir adım atmış olacağız. Bu konutlarda tam 128 ailemiz ikamet etme imkanı bulacak” diye konuştu.

 

 
Başkan Küçükler, yapım çalışmalarının devam ettiği sosyal konutlarda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz Erzurum’un birçok bölgesinde gecekondulaşmaya karşı büyük bir mücadele başlatmış durumdayız. Uydu kent mantığına karşı olmamız hasebiyle bugün tüm dikkatimizi şehir merkezine yönlendirmiş durumdayız. Sadece Şehitler Mahallesi değil, şehrimizin dört bir yanında ayakları yere basan çok sağlam projeler uygulayacak ve Erzurum merkezini harabe görünümden kurtarmış olacağız. Şehitler Mahallesi’ndeki çalışmamız, işte bu hedefimizin tipik bir örneğidir. Gecekondularda yaşayan vatandaşlarımız bundan böyle sosyal konutlarımızda yaşamaya başlayacaklar. Benzer uygulamaları şehrimizde ihtiyaç duyulan diğer bölgelerimize de yönlendireceğiz”

 

 
MAHALLE MUHTARI ÇAKMAS’TAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Öte yandan Şehitler Mahallesi Muhtarı Halil Çakmas da, Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği ‘Sosyal Konut’ projesinin, gecekondulaşmanın yoğun olduğu bölgede büyük heyecan uyandırdığını söyledi. Çakmas, Şehitler Mahallesi’nde gecekondu ıslahına yönelik olarak yıllardır beklenti içerisinde olduklarının altını çizerek, “Büyükşehir Belediyesi’nin mahallemizde uygulayacağı proje sayesinde yılların hayali artık gerçeğe dönüşüyor. Bize bu sevinci yaşattığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Küçükler’e mahallem adına teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 
Mahalle sakinlerinin konutların tamamlanacağı günü sabırsızlıkla beklediklerini belirten Muhtar Halil Çakmas, “Muhtarlığa gelen herkes, sosyal konut projesiyle ilgili sorular soruyor. Yıllardır hep söylenti olarak kalan bu çalışmanın ne zaman tamamlanacağını, dairelerde ne zaman oturulmaya başlanacağını öğrenmek istiyorlar. Biz de mahalle sakinlerine, gerekli açıklamaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.