Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Bursalılar Seçim Sonuçlarından Memnun

02.11.2015 Pts, 12:48

Bursalılar Seçim Sonuçlarından Memnun

Reklam

Bursa’da vatandaşlar 1 Kasım seçim sonuçlarını memnuniyetle karşıladı.

Heyecanlı geçen 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin yüzde 50’ye yakın oy alması bazı vatandaşları sevindirirken, bazılar ise başarısız bulduğu muhalefet partilerine kızgındı. 1 Kasım seçimlerinde milletin iradesini ortaya koyduğunu belirten Muhammet Zeyrek, “7 Haziran’daki sonuçları görmeyerek çok şükür koalisyon muhabettinden kurtulduk. Bu ülke bir kez daha şunu keşfetti: Bu ülkeyi AK Parti’den başkası yönetemez. 7 Haziran seçimlerinde sırf benim çevremde bile onlarca kişi AK Parti’ye kızdığı için MHP’ye oy vermişti. Bu seçimlerde ise baktılar ki bu böyle olmayacak ve tekrar AK Parti’ye oy verdiler” diye konuştu.

Sonuçlardan çok memnun olduğunu ifade eden Fikri Uçar, “Herkese hayırlı uğurlu olsun. Olması gereken buydu. AK Parti’nin bu kadar oy almasını ben de beklemiyordum. MHP’nin oylarındaki düşüşün sebebini ise Devlet Bahçeli’ye bağlıyorum. Kendisinden başka kimseyi görmüyor, kimseyle istişare etmiyor. ‘Ben ne dersem o’ diyor. Öyle olunca da bu sonuç çıkıyor tabii. Muhalefet partilerinin hiçbiri başarılı değil bana göre. Şu anda tek başarılı parti AK Parti. Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmeleri gerekiyor” şeklinde yorumladı.

Sonuçların hayırlı olmadığını dileyen Davut Erim, “Biz böyle beklemiyorduk, daha eşit bir dağılım bekliyorduk. AK Parti beklediğimizden çok daha fazla oy kazandı. Keşke AK Parti’nin karşısına bir rakip çıksaydı ya da başka bir parti gelseydi. Ama AK Parti başarılı bir politika uyguladı” ifadelerini kullandı.

Verilen şehitlerin AK Parti’nin oyunun yükselmesinde çok etkisi olduğunu iddia eden Feyza Talep ise, “Ben AK Parti’nin tekrar başa geçmesini istemiyordum. Muhalefet partileri de başarılı değil bana göre. Türkiye şu anda iyi yönetilmiyor, ama daha güzel günler bekliyoruz inşallah” dedi.

Sonuçların hayırlı olmasını dileyen Gülbahar Saruhan, “Tabii önümüzdeki günlerde sonuçlar iyi mi oldu kötü mü oldu göreceğiz. AK Parti’nin bu kadar oy alacağını bekliyordum. Geçen seçimde alamadığı oylar doğal olarak bu seçimde tekrar geri geldi” şeklinde konuştu.

Beklediğinin olduğunu belirten Nemciye Yüksel de, “Harçlığımız veriliyor, ilacımız veriliyor, hastanede bakılıyoruz. Daha ne isteyelim? Emekli maaşımız da bin liranın üstüne çıkacak artık” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.