Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Büyükçekmece Belediyesi 4 Mahallede Kreş Açıyor

03.11.2015 Sal, 9:00

Büyükçekmece Belediyesi 4 Mahallede Kreş Açıyor

Reklam

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, çalışan ailelerin çocukları için müjdeli bir haber verdi. Büyükçekmece Belediyesi, ilk etapta 4 mahallede yapılacak olan kreşi ilçe halkının hizmetine açacak.

Kasım ayı birinci oturumunu gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi, gündemdeki 5 madde ve 2 ek gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce kısa bir konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinden çıkan sonucun Türkiye için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

CEMAL KAYA SEÇİLDİ

Daha sonra gündemin ilk maddesi olan “Gayrimenkul Satış Komisyonu”nda görev yapmak üzere bir “Satış Komisyonu Üyesi” seçilmesi konusu görüşülerek karara bağlandı. Buna göre CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cemal Kaya oy çokluğuyla seçildi.

Gündemin ikinci maddesi olan, mevcut dolu memur kadrolarında kadro değişikliği yapılması hususu da oybirliğiyle karara bağlandı. Kumburgaz, Mimarsinan ve Güzelce Mahalleleri’ndeki toplam 4 Adet “Trafo Yeri”nin Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) lehine 25 yıl süreyle “İrtifak Hakkı” tesis edilmesi konusu da görüşülerek, oy birliğiyle karara bağlandı.

FATİH MAHALLESİ’NE MUHTARLIK BİNASI

Gündemin 4 ve 5’inci maddesi Mimarsinan Merkez Mahallesi, Mimarsinan köyiçi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı hususunun müzakeresi ve Türkoba Mahallesi güneyinin bir Kısmına ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’na yapılan itiraz hususu oybirliğiyle İmar Komisyonu’na sevk edildi.

Gündemin ek birinci maddesi olan Büyükçekmece ilçesi sınırlarında yer alan Mimaroba-Sinanoba, Muratçeşme, Tepecik ve Büyükçekmece merkezinde 4 adet kreşin yap işlet devret modeliyle yaptırılması hususu görüşülerek oy birliğiyle Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin son maddesi olan Fatih Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi üzerinde çocuk parkında yer alan trafo merkezinin yıkılarak parkın yeniden ıslah edilmesi konusunda oy birliğiyle meclisten geçti. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Fatih Mahalle Muhtarlığı’nın da bir park içerisine yapılacağını açıkladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.