Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Büyükelçi James Martin Larsen ETO Başkanı Güler’i Ziyaret Etti

02.11.2015 Pts, 18:01

Büyükelçi James Martin Larsen ETO Başkanı Güler’i Ziyaret Etti

Reklam

Avustralya’nın Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Büyükelçisi James Martin Larsen, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler’i ziyaret etti. Güler, Eskişehir’in ihracat ve yatırım potansiyeline dikkat çekerek, Eskişehirli işadamlarının Avustralya ile iş yapmaya hazır olduğunu söyledi.

ETO Başkanı Metin Güler, Avustralya’nın Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Büyükelçisi James Martin Larsen ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Avustralya’nın giderek yükselen bir ekonomik grafiği olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’nin Avustralya ile ticari ilişkilerinin de son yıllarda giderek arttığını kaydetti. Türkiye’nin Avustralya ile dış ticaret hacminin 1 milyar dolar civarında olduğunu aktaran Güler, buna karşın Eskişehir’in Avustralya’ya ihracatının istenilen düzeyde olmadığını dile getirdi. Eskişehir’in ihracata yönelik birçok potansiyelinin bulunduğunu vurgulayan Güler, kentteki iş dünyasının Avustralya ile ticaret yapmaya hazır olduğunu anlattı.

“İŞBİRLİĞİ İÇİN ESKİŞEHİRLİ İŞ ADAMLARINA DESTEK VEREBİLİRİZ”

Avustralya’nın Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Büyükelçisi James Martin Larsen ise, Türkiye ile Avustralya’nın ikili ilişkilerin iyi olduğunu, ilerleyen yıllarda karşılıklı ticareti daha çok geliştirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Eskişehir’in ekonomik potansiyellerinin de farkında olduklarını belirten Büyükelçi Larsen, Eskişehirli iş adamlarını Avustralya’nın iş dünyası ile buluşturmak amacını taşıdıklarını dile getirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.