Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir büyüdü

06.12.2012 Per, 12:29

Reklam

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün büyükşehir yasasını onaylamasının ardından, Erzurum Büyükşehir Belediyesi önemli bir çalışmayı başlattı. Başkan Ahmet Küçükler’in talimatıyla 4 daire başkanından oluşturulan komisyon, ilçelerdeki eksiklikleri tespit için çalışmalara başladı.

 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”u onayladı.

 
Yasa, nüfusu 750 bini aşan illerin, büyükşehir belediyesi kapsamına alınabilmesine imkan tanırken, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Sakarya ve Samsun büyükşehir belediyelerinin sınırları, il mülki sınırları olacak.

 
Erzurum Büyükşehir Belediye Bakanı Ahmet Küçükler, yasanın çıkması ile belediyenin artık tüm ilden sorumlu olacağını açıkladı. Başkan Küçükler, “Belediyemizin hizmetlerini en ücra köşelerde taşımak için başlattığımız çalışma 4 daire başkanımız öncülüğünde yürütülecek. Amacımız ilçelerimizin hizmette önceliklerini belirlemek olacak. Sorumluluk alanımızı artıran yasa, Erzurum’umuza ve Türkiye’mize hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.