Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > Büyükşehir, Gürcistan’da Erzurum’u tanıttı

20.11.2014 Per, 13:54

Büyükşehir, Gürcistan’da Erzurum’u tanıttı

Reklam

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te gerçekleştirilen EXPO Georgia Fuarı’nda Erzurum tanıtıldı. 12 ülkenin iştirak ettiği ticaret fuarına katılan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, organizasyonda Erzurum’u tanıttı. Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği’nin de bulunduğu fuarda, Gürcü vatandaşlar ve yabancı işadamlarına, Erzurum’daki yatırım imkanları ve Yüksek İrtifa Kamp Merkezi anlatıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yatırım ve projelerinin yer aldığı Erzurum İl Bülteni ile farklı dillerde hazırlanan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi tanıtım videosu davetlilerden yoğun ilgi gördü. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamı asistanlarından Ömer Faruk Avcı, Büyükşehir’in standında fuardaki davetlilere tercümanlar vasıtasıyla Dadaşlar diyarının tarihi, turistik ve kültürel özelliklerini aktardı. Kış turizmi ve yatırım konusunda da işadamlarını bilgilendiren Avcı, şöyle dedi:

“Gürcistan’da gerçekleştirilen fuarda, Erzurum ve Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını anlattık. Birçok ülkeden fuara katılan iş adamlarına Erzurum’daki yatırım imkanlarını ve arsa tahsisi konusunda belediyemizin sunacağı imkanlardan da bahsettik. Başkanımız Mehmet Sekmen’in müteşebbisler için öngördüğü yatırım imkanlarını katılımcılara anlattık. Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’miz hakkında da kendilerine bilgiler verdik. Tercümanlar vasıtasıyla hemen hemen tüm katılımcılarla görüşme fırsatı bulduk. Belediyemizin İl Bülteni ve hazırlanan tanıtım kitapçıklarını işadamlarına dağıttık. Umarım bu fuar kentimiz için hayırlara vesile olur.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.