Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir Meclisi, Sekmen’in Başkanlığında Toplandı

13.04.2014 Paz, 19:19

Büyükşehir Meclisi, Sekmen’in Başkanlığında Toplandı

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen‘in başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde seçim heyecanı vardı.

 

Meclis Başkan Vekili, katip üyeler ve komisyonlar ve birlik üyelerinin belirlendiği toplantıda Başkan Sekmen, yeni dönemin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda 17 gündem maddesi görüşüldü. Meclis toplantısında gerçekleştirilen seçimde Meclis Başkan Vekilliği’ne Fevzi Polat getirildi. Eyüp Tavlaşoğlu’nun Meclis 2. Başkan Vekilliği’ne seçildiği toplantıda,Fatih İpek ve Mehmet Akarsu katip üyeliklerine oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda Mualla Turan Saykal, Mevlüt Doğan, Yavuz Kocaman, Zafer Alkan ve Ahmet Zengin de Encümen Üyeliği’ne seçildi.

 

 

 

BÜYÜKŞEHİR’İN KOMİSYON VE BİRLİK ÜYELERİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında, 9 komisyon ve birliklerin üyeleri belirlendi. Yapılan seçimlerde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na Arzu Sırmacı, Zafer Bülent Engin, Mustafa Kahveci, Eyüp Tavlaşoğlu ve Sait Karabakan, Hukuk Komisyonu’na Hüseyin Koçan ve Sait Karabakan, Plan ve Bütçe Komisyonu’na Serap Ağar, Mustafa Toraman, Ahmet Yürekseven, Serhat Akyüz ve İrfan Sarı, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Hüseyin Bekmez, Bilal Bektaş, Yunus Yıldız, Mehmet NuriKaplan ve Nurhayat Üstündağ, Ulaşım Komisyonu’na Cem Çil, Ekrem Arasoğlu, Cahit Yarba, Metin Aktaş ve Ali Sait Fırat, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na Abdulsettar Demir, Tahsin DemirMurat Yavuz, Ali Kadri Aras ve Kazım Erhan, Mahalle, Cadde, Park, Bahçe ve Bulvarları İsimlendirme Komisyonu’na Lokman UzunMehmet Akarsu, Ömer Soylu, Mehmet Tanas ve Hasan Basri Fırat, Kırsal Kalkınma Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na Mustafa Ateş, Mehmet Adak, Hüsnü Temel Sanduz, Yusuf Kılıç ve Sadrettin Özkul, Kıymet ve Takdir Komisyonu’na Fatih İpek, Eyüp Tavlaşoğlu, Mecit Nayir, Mehmet Altıncu ve Zülküf Sayan, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti’ne Abdulsettar Demir, Eyüp Tavlaşoğlu ve Hüseyin Koçan, Palandöken Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği’ne Cem Çil, Yavuz Kocaman, Mevlüt Doğan ve Mustafa Kahveci, Tarihi Kentler Birliği’ne Arzu Sırmacı, Eyüp Tavlaşoğlu ve Selami Keskin, Türkiye Belediyeler Birliği’ne Muhammet Cevdet Orhan, Halis ÖzsoyRecep Kaplan, Ahmet İşleyen ve Enver Başaran, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Mustafa Toraman ve Fevzi Polat, Kent Estetik Kurulu Üyeliği’ne de Arzu Sırmacı seçildi. Komisyon ve birlik üyelerinin seçimi sonrası diğer gündem maddeleri de oy birliğiyle kabul edildi. Toplantı sonrası meclis üyelerine kokteyl verildi. Başkan Sekmen, meclis üyeleriyle tek tek ilgilenerek temsil ettikleri belediyeler hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.