Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Büyükşehir’den “Hatalı Park Kazası” Sonrası Açıklama

02.11.2015 Pts, 18:01

Büyükşehir’den “Hatalı Park Kazası” Sonrası Açıklama

Reklam

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün İki Eylül Caddesi’nde hatalı park yapılması sonucu meydana geldiği iddia edilen maddi hasarlı trafik kazası sonrasında açıklama yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Eskişehir’de tramvay güzergahları ile ana caddelerdeki gelişigüzel parklanmaların, kent içi trafik akışını olumsuz etkilemesinin yanı sıra, kazalara da neden olduğu belirtildi. Eskişehir’de yasak tanımayan parklanmalar nedeniyle yeni bir kaza daha meydana geldiği ifade edilen açıklamada, Eskişehir’de yaşanan trafik yoğunluğunun cadde ve tramvay güzergahlarında gelişigüzel park eden araçlardan kaynaklandığı da öne sürüldü. Açıklamada, “Eskişehir’de pek çok caddede parklanma yasağı olan yerler, maalesef kural tanımayan sürücüler tarafından park edilen araçların işgali altında. Bu nedenle zaman zaman trafik durma noktasına geliyor. Daha da vahimi tramvay güzergahlarına park eden araçlar kazalara yol açıyor. Ayrıca bisiklet ve motosiklet kullanıcıları tramvay yollarında serbestçe dolaşıyor. Şehirde yaşamanın ve uygar olmanın en önemli kuralının başkalarının haklarına saygı göstermek olduğu unutuluyor. Yasağa rağmen park eden her sürücü başka sürücülerin can ve mal güvenliğini de tehlikeye sokuyor. Bu tür kazaların en aza indirilmesini ve şehir içi trafiğin daha akıcı hale gelmesinin tek yolu vatandaşlarımızın kurallara uyması ve trafik ekiplerinin denetimlerini daha da artırması ile mümkün olacaktır” denildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.