Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > Büyükşehir’in Meclisi, çocukları ağırladı

18.11.2014 Sal, 18:13

Büyükşehir’in Meclisi, çocukları ağırladı

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclisi, “Dünya Çocuk Hakları” haftası nedeniyle,  Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü’nün bünyesindeki çocuk yetiştirme yurtlarında kalan çocuklara ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fevzi Polat’ın başkanlığında toplanan mecliste, sosyal hizmetler komisyonunun çalışmaları görüşüldü. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclisi Sosyal Hizmetler Komisyon Başkanı Taner Kılıç, burada yaptığı konuşmada, birimin çalışmalarını anlattı. Çocuk Hakları’na büyük bir önem verdiklerini belirten Kılıç, çocukların yarının güneşi olduğunu ve bu nedenle onların eğitim yolunda desteklenmesi gerektiğini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları da, mecliste kurumun çalışmaları hakkında sunum yaptı.

“Çocuklarımız yarınımızın teminatıdır”

Konuşmasında kuruma ait yeni hizmet binasının 29 Kasım’da açılacağını da belirten Abdulhakimoğulları, “Kurumumuzun yeni hizmet binasının resmi açılışı 29 Kasım’da Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından yapılması planlanmaktadır” dedi.

İl Müdürü Abdulhakimoğulları, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurumumuzun birçok görevi vardır. Toplumun bütün kesimi kapsayan çalışmalarımız arasında çocuklarımızla ilgili görev ve vazifelerimiz de bulunmaktadır. Çocuklarımız yarınımızın teminatıdır. Çocuk Hakları’nın ülke ve kent genelinde tavizsiz uygulanmasını sağlamak, çocuk dostu kentler ve mekanlar oluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Çocuğa karşı şiddetin önlenmesine yönelik toplumsal bilinç ve duyarlılığı arttırmak, çocuk işçiliğinin sonlandırılması, çocuğa yönelik her türlü istismarı engellemek, her ne husustan olursa olsun koruma ve bakım altına alınan çocuklarımızın aile sıcaklığına en yakın ortamda bakımlarını sağlayabilmek de yine görevlerimiz arasındadır.” 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu hakkında da bilgi veren Abdulhakimoğulları, tüm çocukların Dünya Çocuk Hakları haftasını kutlayarak, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Polat ve meclis üyelerine toplantı için teşekkür etti.

“Çocuklar bizim geleceğimizdir”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Polat da, çocukların Türkiye’nin geleceği olduğunu vurguladı. Polat, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onlara ne kadar önem verir, ne kadar iyi eğitir, ne kadar da donanımlı hale getirirsek geleceğimiz de o kadar teminat altında demektir. Çünkü dünya devletleri ve Avrupa’daki ekonomik gelişme ve eğitim sıralamasında yerimizi tayin edecek, daha ileri noktaya taşıyacak olan unsurları çocuklarımız ve gençlerimiz belirleyecektir. Bu yüzden Yeni Türkiye’nin sağlam temeller üzerinde inşası için çocuklarımızı, yavrularımızı güzel bir şekilde eğitip okul yolunda onlara her türlü desteği sağlamamız gerekir” diye konuştu. Konuşmaların ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Bu arada toplantıya, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili Hüseyin Koçan, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri de iştirak etti.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.