Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Buz Pateninde Mishin rüzgarı

22.07.2014 Sal, 14:01

Reklam

2011 yılında gerçekleştirilen 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (UNIVERSIADE) kapsamında Erzurum’a kazandırılan buz sporları branşlarındaki tesisler, Türk ve dünyaca ünlü kulüplerin kenti gözde kamp mekanı haline getirmesini sağladı.

 

Türkiye, Rusya, İsviçre, Avusturya, Hırvatistan, Ukrayna ve Estonya gibi ülkelerden Erzurum’a gelen sporcular ortak kampta dünyaca ünlü buz pateni antrenörü Alexey Nikolaevich Mishin ile Amil Akbulut, Nellya Akbulut ve Tatiana Nikolaevna Prokofieva nezaretinde çalışma fırsatı buldular. 

 

 

Erzurum futbol takımlarının yanı sıra buz sporlarında da yüksek irtifa kampları için cazibe merkezi haline geldi. Erzurum’u son yıllarda mesken tutan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İBB) buz patencileri, yine kamp için Erzurum’u tercih etti. Lacivert-turunculu patenciler, Rusya, İsviçre, Avusturya, Hırvatistan, Ukrayna ve Estonya gibi ülkelerden gelen sporcularla ortak kamp yapıyor. Artistik buz pateninde dünyada adını duyuran ünlü antrenör Alexey Nikolaevich Mishin, Amil Akbulut, Nellya Akbulut ve Tatiana Nikolaevna Prokofieva nezaretinde kamp çalışmalarını sürdüren buz patenciler, Erzurum’da çalışmaktan bir hayli mutlu. Xanadu Otel’de kamp yapan ve antrenmanlarını 3 Binlik Buz Arena’da gerçekleştiren patencilerin ortak kamptaki dayanışması takdir topluyor.

 

 

KAMP ULUSLARARASI NİTELİKTE
Dünyaca ünlü olan birçok olimpiyat şampiyonu yetiştirmiş artistik buz pateninde hocaların hocası olarak ünlenen Alexey Nikolaevich Mishin, buz patencilere yoğun bir çalışma programı uyguluyor.

 

 

Bu yaz İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile birlikte ortaklaşa düzenlenen Uluslararası Mishin ve İBB Summer Camp 2014, Erzurum’da start alırken, çalışmalar neşe içinde geçiyor.

 

 

Kampa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 28 öğrenci ve 3 antrenör, diğer ülkelerden de toplam 60 sporcu katılıyor. Koreograf, bale, dans, teknik ve skating skills dalında birçok profesyonel ve öğrencileriyle birlikte Erzurum’a gelen Mishin, adeta ilgi odağı oldu.

 

 

Günde 8 saat buz, kondisyon, bale, dans ve fitness çalışması yapan sporcular, sezona yoğun bir tempoda hazırlanıyor. Ünlü buz pateni antrenörü Mishin ve ekibi Erzurum’u, konakladıkları oteli, buz tesislerini çok beğendiğini ve daha birçok organizasyonlarda bulunabileceğini ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.