Anasayfa > 5'li Üst Haber, Spor > Buzda hedef altın

22.08.2012 Çar, 0:12

Reklam

Buz Hokeyi Milli Takımlar Sportif Direktörü Tarık Göçmen, Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası’nda gruplarında şampiyon olarak altın madalyayı kazanmak istediklerini söyledi.

 

Göçmen, Erzurum’da 10 günlük periyotlar halinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, 22 oyuncuyla antrenmanlara devam ettiklerini bildirdi.

Milli takım kadrosunun 17 kişiye düşürüleceğini ifade eden Göçmen, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, oyuncuların Kocaeli’deki atmosfere alışmaya çalıştığını dile getirdi.

 

Göçmen, ilk kez 15 yaş ve altı gruptan milli takım oluşturulduğunu hatırlatarak, altyapıya önem verdiklerini kaydetti.

Yeni oluşturulan milli takımın ilk kez uluslararası bir turnuvaya katılacağını anlatan Göçmen, “Çocuklar turnuvaya iyi motive oldular. Kadromuzu henüz açıklamadık. Oyuncular arasındaki rekabet devam ediyor, bu durum da bizi mutlu ediyor. Milli takımın hedefleri arasında sadece Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası yok, turnuva sonrasında 18 yaş altı milli takım aday adayları olacak. Bu nedenle motivasyonları çok yüksek” dedi.

 

“Turnuva ilk kez yapılıyor”

Göçmen, takımın turnuvaya hazır olduğunu, müsabakalarda uygulayacakları taktik çalışmalarını pekiştirmek için antrenmanlar yaptıklarını kaydederek, turnuvada başarılı olmak istediklerini ifade etti.

 

Genç kadroyla çalışmanın kendisine keyif verdiğini vurgulayan Göçmen, sporcuların çabuk adapte olduğunu, bu durumun kendilerine avantaj sağlayacağını söyledi.

 

Göçmen, “Turnuva ilk kez yapılıyor ve ev sahibi ülke biziz. Turnuvada 2 grup var. Grubumuzda şampiyon olarak altın madalyayı kazanmak istiyoruz. Gelecek yıl yapılacak turnuvada da bir üst grupta mücadele etmeyi hedefliyoruz. Seyircimizin bizi desteklemek için tribünleri dolduracağını düşünüyorum” diye konuştu.
15 Yaş altı Buz Hokeyi Milli Takımı, turnuva hazırlıklarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Sporları Salonu’nda sürdürüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.