Anasayfa > Slayt Haber, Spor, Yerel Yönetimler > Buzun perileri Erzurum’da yetişiyor

25.07.2014 Cum, 18:54

Reklam

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (UNIVERSIADE) kapsamında Erzurum’a kazandırılan buz pateni salonlarında geleceğin buz perileri yetişiyor. 

 


2011 yılında gerçekleştirilen 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’ndan sonra adeta spor kulüplerinin cazibe merkezi haline gelen Erzurum’da 7’den 70’e birçok sporcu, Türkiye’yi temsil ederek derece elde etmek ve madalya kazanmak için çalışıyor. Yüksek irtifa kamp merkezinde çalışmalarını sürdüren sporcular, Erzurum’da birçok spor dalında gerekli bütün çalışma ortamlarını değerlendirerek kendilerini geliştiriyor. Dünyaca ünlü birçok olimpiyat şampiyonu yetiştirmiş artistik buz pateni hocası Alexey Nikolaevich Mishin, 7’den 70’e Türkiye’den ve dünyadan buz pateni meraklısı sporculara buz eğitimi veriyor.

 

 

3 Binlik Buz Arena’da antrenman yapan büyük ve minik sporcular, gelecekte başarılı bir sporcu olabilmek için yoğun şekilde çalışıyorlar. Küçük yaşta buz sporuna başlayan 7 yaşındaki Selin Akbulut da, gelecekte Türkiye’de ve dünyada başarı elde etmek için şimdiden yoğun bir gayret sarf ediyor. Yaklaşık 15 kişilik grup halinde bir araya gelerek geleceğe hazırlanan minik sporcular, buz sporlarını yaparken bunun yanında aerobik de yapıyor. 

 

 

Minik sporcuların geleceğe hazırlanmasında katkısı olan Artistik Buz Pateni Antrenörü Amil Akbulut, küçük sporcuları geleceğe iddialı bir şekilde yetiştirdiklerini söyledi. Akbulut, “Erzurum’da çalışmalarımız iyi bir şekilde devam ediyor. Burada minikler ve büyükler olmak üzere sporcularımıza eğitim veriyoruz. Erzurum’da yüksek irtifa kampında çocuklarımız iyi bir şekilde antrenmanlarını yapıyorlar ve bunun faydasını gelecekte kendilerinin de göreceklerine inanıyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.