Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Çalışmalarını anlattı

20.11.2012 Sal, 7:27

Reklam

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, “Hemşehrilerimizle el ele vererek, ilçemizi cazibe merkezi haline getirdik.” dedi.
Başkan Cengiz, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında icraatlarını anlattı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Erzurum Milletvekili Doç. Dr. Cengiz Yavilioğlu, Fazilet Dağcı Çığlık ve Adnan Yılmaz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, partili belediye başkanları ve teşkilatların katıldığı İl Danışma Meclisi Toplantısı hafta sonu yapıldı.
Toplantıda açılış konuşmalarının ardından Başkan Cengiz, belediye icraatlarının anlatıldığı tanıtım filmiyle birlikte sunum yaptı.
AZİZİYE’NİN HER KÖŞESİNDE HİZMET VAR
Her metrekaresinde hizmet rüzgarı esen bir ilçe olduklarını ve belediye imkanlarını ilçenin her köşesine eşit bir şekilde yaydıklarını ifade eden Cengiz, “Birbirinden kopuk olan Dadaşkent ve Ilıca gibi iki yerleşim alanı ile birlikte 20 pare de köye hizmet üretiyoruz. İlçemizin her köşesine kaynaklarımızı eşit bir şekilde götürüyoruz. Geride bıraktığımız dört çalışma sezonunda belediye hizmeti girmemiş mahalle ve köyümüz kalmadı. Öncelik sırasına göre belirlediğimiz sorunları birer birer çözüme kavuşturduk. Halkımızla kurduğumuz güven ve gönül köprüsü sayesinde kangren haline gelen sorunları çözüme kavuşturduk. İlçemizi cazibe merkezi haline getirmek için önemli adımlar attık ve hedefimize emin adımlarla yürüyoruz.” diye konuştu.
KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ASLANLAR PAYI AZİZİYE’YE
Kentsel dönüşümde Aziziye’nin örnek ilçe olduğunun altını çizen Başkan Fatih Cengiz, dört yılda 450 bin metrekare alanı kamulaştırdıklarını ve Ilıca’da tamamlanan 320 konuttan 236’sını kura ile hak sahiplerine teslim ettiklerini vurguladı.
“TOKİ’den aslan değil, aslanlar payını Aziziye almıştır.” diyen Başkan Cengiz, “Özellikle kentsel dönüşümde Aziziye Belediyesi’nin geldiği nokta Erzurum içerisinde mükemmel bir noktadır. Nüfusa ve ilçemizin fiziki görüntüsüne baktığımızda TOKİ’den aldığımız pay aslan değil, aslanlar payıdır. 9 yıl içerisinde TOKİ’den Erzurum’a 75 milyon Lira gelmiş ve bunun 45 milyon lirasını Aziziye Belediyesi kullanmıştır. Bu bizim için rekordur. Bu paranın ilçemize nakit olarak girmesi ciddi bir canlılık kazandırmıştır.” şeklinde konuştuk.
İNSAN ODAKLI HİZMETİN ADRESİ
İlçenin kronik sorunlarını çözdükten sonra hizmet için hedef kitle belirlediklerine işaret eden Başkan Cengiz, şunları söyledi: “Yaşlılara, hanımlara, gençlere, çocuklara yönelik bir takım hizmetler planladık. Özellikle çocuklarımıza yönelik önemli projeler ürettik. Oyuncakevi hizmete açtık, ilçemize modern çocuk oyun grupları kurduk. Bir ilki gerçekleştirerek, 20 köyümüzü çocuk oyun grubu ile tanıştırdık. Yine ‘Haydi çocuklar, hayalinizdeki Aziziye’yi bizimle paylaşın’ adlı mektup kampanyası başlatarak, çocuklarımızla mektuplaştık. Bizim hizmet anlayışımız insan odaklıdır. Yaşlılarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın ruh dünyasına giremez iseniz, başarılı olamazsınız. Biz ak belediyecilik anlayışıyla şaibeden uzak, hak, hukuk ve adalet ölçütlerini zihinlere nakşeden bir yönetim sergiliyoruz.”
BAŞBAKANA VE HÜKÜMETE TEŞEKKÜR
Yapılan çalışmalarda hükümetten büyük destek gördüklerine dikkat çeken Başkan Cengiz, “İlçemize yaptığımız her hizmette, başta sayın başbakanımız olmak üzere, hükümetimize, Sağlık Bakanımıza, Erzurum milletvekillerimize, İl ve ilçe başkanımız ile tüm teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.
Divan Başkanı Erzurum Milletvekili Doç. Dr. Cengiz Yavilioğlu, sunumun ardından Başkan Cengiz’i kutlayarak, “Fatih Cengiz’in başarılı çalışmalarını gerek Ankara’dan takip ediyor ve gerekse yerinde tespit ediyor, kendisini kutluyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.