Anasayfa > Yaşam > Cep’ten Dolandırıcısınız Dedi

15.07.2012 Paz, 21:31

Cep’ten Dolandırıcısınız Dedi

Reklam

Erzurum’ da rent a car firma sahibine cep telefonu ile hakaret eden müşteriye AB kriterli ceza verildi.

 

Firma sahibi F.E.’den kiraladığı otomobil ile kaza yapan müşteri S.Y. (37) aralarında alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan sözlü tartışmada cep telefonundan firma sahibi F.E.’ye “Benim size tek kuruş borcum yok. Siz dolandırıcısınız” diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında Erzurum Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Mahkeme tutuksuz yargılanan S.Y.’yi firma sahibine hakaret etmek suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdı. S.Y.’nin sabıkasız ve duruşmadaki iyi hali dikkate alınarak cezasını Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında 10 ay süreli ‘alkollü ve barlı, eğlenceli’ salonlara gitmeme cezasına çevirdi.

 

CEPTEN, “SİZ DOLANDIRICISINIZ” DEDİ

 

İddiaya göre, hakaret kavgası 14 Kasım 2011 günü rent a car firma sahibi olan F.E. ile (34) ile S.Y. (37) arasında telefonla başladı. Firmadan otomobil kiralayan ve alacak tartışması ile başlayan karşılıklı tartışmada müşterisi S.Y. otomobille maddi hasarlı trafik kazası geçirdi. Firma sahibi ile müşteri arasında çıkan alacak -verecek meselesi yüzünden müşteri S.B.’nin, firma sahibi olan F.E.’ye ” Benim size tek kuruş borcum yok, siz dolandırıcısınız” diye hakaret etmesi üzerine Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Erzurum Sulh Ceza Mahkemesi’nde ‘Sesli Yayınlar veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret” etmek suçundan hakkında bir yıldan iki yıla kadar hapis istemi ile yargılanan S.Y.”Benim firmaya tek kuruş borcum yok. Telefonla karşılıklı olarak tartıştık. Ben kendisini hiçbir şekilde tehdit etmedim” dedi.

 

Mahkeme, S.Y.’nin cep telefonda firma sahibi olan F.E.’ye “Siz dolandırıcısınız” sözlerinin hakaret içeriği kabul ederek S.Y.’yi 10 ay hapis cezasına çaptırdı. Müşteri S.Y.’nin sabıkasız, duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme cezasını Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında TCK’nin 50-1-D kapsamına çevirerek cezasını 10 ay süreyle ikamet ettiği kentte ‘alkollü, barlı, eğlenceli’ salonlara gitmeme cezasına çevirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.