Anasayfa > Kültür-Sanat > Cesur Kararların Ve Saf Aşkın Romanı: “Kırık Nota”

03.11.2015 Sal, 14:26

Cesur Kararların Ve Saf Aşkın Romanı: “Kırık Nota”

Reklam

“Kırık Nota”, mesleki tutkuların peşinden giderken keşfettiği sırların heyecanıyla sürüklenen genç bir gazeteci ve tutsaklıktan kıl payı kurtulup dünyaca üne kavuşmuş bir piyanistin sürükleyici hikayesi. 80’li yıllardan başlayan bir sır perdesini, kahramanının cesur seçimleri eşliğinde aralayan roman, raflardaki yerini aldı.

İlk romanı “Asma Pansiyon” ile binlerce okura ulaşan genç yazar Işıl Şenol bu kez “Kırık Nota”dadürüst, yetenekli ve hevesli bir gazetecinin gözünden, adanmışlığı, saf aşkı, “an”a teslim olmayı ve katıksız dostluğu anlatıyor. Kuzguncuk’un yıllara meydan okuyan atmosferinde başlayan şaşırtıcı bir geçmiş yolculuğu, okuru hesapta olmayan yolculuklara sürüklüyor. Sorular bazen Cihangir’in dostluğa tırmanan yokuşlarında, bazen de Brüksel’in büyüleyen geniş meydanlarında yanıt buluyor.

80’li yıllardan başlayan bir sır perdesini, genç bir gazetecinin cesur seçimleri eşliğinde aralayan romanda Işıl Şenol, inandığımız doğrular uğruna vazgeçebileceklerimizi, yüzleşmelerimizi ve aşka bakışımızı yeniden sorgulamamızı sağlıyor. Ülkesinden ayrılmak zorunda kalmış ve ardından dünya çapında ün kazanmış bir piyanistin yaşadıkları üzerinden, ülkemizin geçtiği süreçleri yeniden gözler önüne seren Kırık Nota, birbirinden çok farklı görünen yaşamların şaşırtıcı biçimde kesiştiği hikayesiyle,“tesadüf “diye bir şey olup olmadığını sorgulamamızı sağlıyor.

Kırık Nota’nın kapak tasarımı,Asma Pansiyon’un okurlar tarafından büyük beğeni toplayan kapak tasarımını da yapan Merve Kibar’a ait.

1985 yılında Balıkesir’de doğan yazar Işıl Şenol, 2003 yılında Balıkesir Fen Lisesi, 2007 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Halen özel bir şirkette iş yaşamına devam etmektedir.

Yazarın lise döneminde Atatürkçü Düşünce Derneği ve Milliyet Gazetesi’nin yarışmalarında aldığı derecelere ek olarak; üniversite yıllarında İTÜ’ye ait yayınlarda; Politika ve Yeni Haber gazetelerinde de yer alan yazıları olmuştur. Bozcaada’ya yaptığı yolculukların ve araştırmalarının ardından hayata geçirdiği ilk romanı Asma Pansiyon, 2012 Eylül’de yayınlanmış ve uzun haftalar boyunca Türk roman/öykü kategorisinde çok satanlar arasında yer almıştır. Kırık Nota, yazarın 2. romanıdır. Yazarın her iki kitabı da Butik Yayıncılık’tan yayımlanmıştır.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.