Anasayfa > 5'li Üst Haber, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > CHP’den ‘Selamunaleyküm’ açılımı

24.05.2013 Cum, 7:01

CHP’den ‘Selamunaleyküm’ açılımı

Reklam

Yerel seçimlere kısa bir süre kala CHP, İzmir’de seçim stratejilerini belirledi. Bu kapsamda ‘Seçime Yönelik Sandık Çevresi Örgütlenmesi’ başlıklı 35 sayfalık bir kitapçık hazırlandı.

CHP’nin İzmir’deki seçim taktiği, partinin şimdiye kadar ‘halktan kopuk’ imajını düzeltmeye yönelik oluşturuldu. Buna göre parti görevlileri seçmeni ikna etmek için, ev ve işyeri ziyaretlerine “selamünaleyküm” diyerek girecek, “Allah’a ısmarladık” veya “Allah’a emanet olun” diyerek müsaade isteyecekler. Milli-manevi değerlerle ilgili hatırlatmaların ağırlıkta olduğu kitapçıkta şu tavsiyeler yapıldı: “Kesin yargılardan, olumsuz önyargılardan arının. Ziyaret öncesinde heyecanınızı yatıştırın. Konuşmaya ‘günaydın’, ‘iyi günler’, ‘selamünaleyküm’ diyerek başlayın.

 

 

 

Eve ayakkabıyla girmeyin. El sıkışırken canlı, alçakgönüllü ve kavrayıcı olun, gülümseyin. Dış giyim abartısız, temiz, düzgün ve özenli olsun. İnsanlara adlarıyla hitap edin. İlk kez tanıştığınız kişilere, yakınlık tanımlayan ifadeler kullanmayın. Ses tonunu iyi kullanın, sempatik olun, gülümseyin. Konuşurken abartıdan uzak olun, süslü söylemde bulunmayın. Hiç kimse öğüt almaktan hoşlanmaz, öğüt verir gibi konuşmayın. Tartışmaktan kaçının, tartışma sırasında her iki taraf da kendi düşüncelerine daha sıkı sarılır. Asla ‘hayır’ diyerek söze başlamayın. Ilımlı tavırlarla yaklaşıp dost olduğunuzu gösterin. Dinlediğinizi başınızı sallamak, göz teması kurmak gibi belirtilerle gösterin. Ayrılırken uygun veda cümleleri kullanın. (Allah’a ısmarladık, Allah’a emanet olun, hayırlı günler, hoşça kalın)”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.