Çomoğulları’na ikinci dernek

Reklam

2012 yılında Erzurum’da kurulan Aşkale Çomoğulları derneği, ikinci şubesini Aşkale’de açıyor. Dernek, birinci yıl dönümünü Aşkale’deki üyeleriyle bir araya gelerek kutladı.
Yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Ömer Çomaklı, derneklerini 2012 yılında faaliyete geçirdiklerini ve hedeflerinin öncelikle Erzurum’da bütünlüğü sağlamak ve ardından, Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan bütün Çomoğlu Ailesi mensuplarını bir araya getirmek olduğunu belirterek, 3 Ağustos tarihinde; Rize Anadolu Çomoğlu, Erzurum Aşkale Çomoğlu, Malatya Darende Çomoğlu Derneklerinin ve Adana’da yaşayan Çomoğlu Ailesi mensuplarının ortaklaşa, Rize Çayeli’de bir iftar programı gerçekleştireceklerinin bilgisini verdi.

 
Toplantıda bir konuşma yapan Aşkale Çomoğlu Derneği Başkanı Yavuz Çomaklı şunları kaydetti: “İlk derneğimizi geçen yıl Erzurum’da kurduk. Birliktelik anlamında, derneğimizi kurduğumuz ilk günden itibaren önemli gelişmeler kaydettik. Bugün yönetim kurulumuzla aldığımız karar neticeside ikinci derneğimizi Aşkale’de kurma kararı aldık. yaptığımız bu çalışmalar sayesinde; merkezde birlikteliği sağlayıp, genel anlamda bir bütünlüğü gerçekleştirmiş olacağız. Yeni şubemiz, Aşkaleli hemşehrilerimize ve üyelerimize hayırlı olsun.”dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.