Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Çsatt, Çanakkale Savaşları Ulusal Öğrenci Sempozyumu Düzenledi

03.11.2015 Sal, 17:00

Çsatt, Çanakkale Savaşları Ulusal Öğrenci Sempozyumu Düzenledi

Reklam

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu, bu yıl beşincisini düzenlediği ve yurdun farklı üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin katıldığı Çanakkale Savaşları Ulusal Öğrenci Sempozyumu gerçekleştirdi.

Çanakkale Savaşları Ulusal Öğrenci Sempozyumu, Anafartalar Yerleşkesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Sempozyum öncesi Çanakkale Savaşları Fotoğraf Sergisi açıldı. Sempozyum saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanlığı Grup Başkanı Ali Rıza Yarar ve ÇSATT Akademik Danışmanı Niyazi Sezen’in açılış konuşmasını yaptığı sempozyum, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Kilis Yedi Aralık Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nden katılan öğrencilerin hazırladıkları bildirileri ile iki oturum halinde devam etti. Sempozyum sonunda katılımcılar için Gelibolu Şehitlik ziyareti de düzenlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.