Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçim Sonuçlarına Tüm Dünyanın Saygı Duyması Gerekiyor”

02.11.2015 Pts, 8:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçim Sonuçlarına Tüm Dünyanın Saygı Duyması Gerekiyor”

Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaklaşık yüzde 50 ile Türkiye’de bir parti iktidar oldu. Burada tüm dünyanın saygı duyması gerekir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazı kıldı. Erdoğan namazın ardından Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında vatandaşların büyük ilgi gösterdiği görüldü. Erdoğan, ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her şeyden önce 7 Haziran’da başlayan bir süreç burada söz konusu. 7 Haziran’daki sandıktan çıkan netice malum çok farklıydı. Oradan bir koalisyon çıktı fakat takip ettiğimiz gibi görüşmeler sonuç vermeyince tekrar milli iradeye gitmek durumundaydık ve tekrar müracaat ettik” dedi.

“MİLLİ İRADE DÜN İSTİKRARDAN YANA TECELLİ ETTİ”

Milli iradenin istikrardan yana olduğunu kaydeden Erdoğan, “Milli irade dün istikrardan yana tecelli etti ve o kısa süreli gelişmeler milli iradeye istikrardan başka çıkış yok dedi ve bu kararı ortaya koydu. Ben çıkan neticenin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ülkemize en doğudan en batıya sahip olmadığımız sürece üzerimizde çok büyük oyunlar oynandığını görüyorsunuz. ’Tek millet, tek bayrak, tek vatan tek devlet’ dedim. Bu 4 madde çok önemli. Ben tekrar milletime şükranlarımı ifade ediyorum. Dün gece duyulan coşkunun, seçimlerdeki demokratik olgunluk bakımından da şükranlarımı ifade ediyorum” ifadesini kullandı.

Diğer ülkeler tarafından milli iradeye saygı duyulmadığını ifade eden Erdoğan, “Şahsımla alakalı olarak değerlendirmek doğru olmaz ama acaba dünya medyası niçin bizim ülkemizle bu denli ilgilenirken kendi ülkeleri ile ilgilenmiyorlar. Milli iradeye neden saygı duymuyorlar. Milli irade burada diyelim Erdoğan’ı yüzde 52 oyla cumhurbaşkanı seçtiği halde seçtiği günden bu güne hale saygı duyamadılar. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu diye sormak lazım. Manidar olan budur. Neden yüzde 52’ye saygı duymuyorsunuz. Şu anda da yaklaşık yüzde 50 ile Türkiye’de bir parti iktidar oldu. Şu anda geçici neticelere baktığınızda yüzde 50 gibi bir rakam var. YSK neticeyle açıklayacaktır. Burada tüm dünyanın saygı duyması gerekir. Tüm dünyada ben bu olgunluğu görmedim. Çok olgun bir seçim geçti. Kısa zamanda neticeler hemen hemen netleşti. Milletime şükranlarımı ifade ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.