Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasına 114 Sporcu Katıldı

02.11.2015 Pts, 8:48

Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasına 114 Sporcu Katıldı

Reklam

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Adana’da gerçekleştirilen “Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası”na 114 erkek ve kız sporcu katıldı.

Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Av. Veysel Tuncil, Çukurova Kahraman Olgaç Satranç Merkezi’nde 3 gün süren turnuvada sporcular birbirlerine üstünlük kurmak için akılcı hamleler geliştirdiklerini ve kıyasıya mücadele ettiklerini söyledi.

“Cumhuriyet coşkusunu satranç sevgisiyle buluşturduk” diyen Tuncil, Başhakemliği Nevil Gündoğdu’nun gerçekleştirdiği turnuvada genç sporcuların deneyim kazandıklarını, turnuvada Medeni Deniz, Süha Uzun ve Alperen Kütük’ün dereceye girdiklerini kaydetti.

İş Bankası’nın ana sponsorluğunda Türkiye’de en fazla lisanslı sporcuya sahip federasyon konumunda olduklarını ifade eden Tuncil, Adana’da da bunun olumlu yansımalarının gözlendiğini, Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’ın geçtiğimiz aylarda kente gelerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’ı ziyaret etmesinin bunun kanıtı olduğunu, Adana’da önemli ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.