Reklam

Anasayfa > Slayt Haber > Dabak, AK Parti’den aday adayı

08.10.2018 Pts, 8:31

Dabak, AK Parti’den aday adayı

Reklam

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için geri sayım başladı. Aday adaylarının nabız yokladığı bu günlerde aday adaylığını ilk açıklayan isim Mahmut Dabak oldu.
İki dönem Rize MÜSİAD Şube Başkanlığı yapan Mahmut Dabak, memleketine hizmet için kolları sıvadı. Dabak, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Vakit İspir Vakti’ diyerek aday adaylığını duyurdu. AK Parti’den aday odayı olan Dabak, sosyal medyadaki aday adaylığı ile ilgili paylaşımına gelen binlerce olumlu tepki üzerine çalışmalarını hızlandırdı.
“Yerel kalkınma bölgesel kalkınmanın, bölgesel kalkınma genel kalkınmanın, genel kalkınma yeni bir dünya idealinin tamamlayıcısıdır.” Diyen Mahmut Dabak, şu açıklamayı yaptı:
“Bu minvalde yerel yönetimlere talip olmanın sorumluluğu içerisinde kendi medeniyet havzasını imkânlardan istifade ederek İspir Belediye Başkanlığı görevine AK Parti den aday adayı olmaya karar verdik. İspir hepimiz için çok önemli. İnşallah İspir, adını yeni dönemde farklı bir heyecanla söz ettirecektir. Buna güvenimiz tamdır.”
MAKAMA DEĞİL, GÖREVE TALİP OLDUK
Aday adaylığı sürecini de anlatan Mahmut Dabak, şöyle konuştu:
“Aday adaylığımız olgunlaşma sürecinde; başta AK Parti İl ve ilçe teşkilat yöneticileriyle, bölgemizin eski ve yeni milletvekilleriyle, belediye başkanlarımızla, belediye ve il genel meclisi üyelerimizle, kurucularımızla, teşkilatımızın çeşitli kademelerinde görev alan kardeşlerimizle, siyasetin akilleriyle, geçmiş dönemde aday adayı olmuş arkadaşlarımızla, ilçemizin bürokratları ve saygıdeğer hemşehrilerimizle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde ayrıca bize gelen talepleri değerlendirerek hizmet yoluna çıktık. Bu yola çıkarken de makama değil, hizmete talip olduk.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.