Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Dadaş Film Festivali Bu Yıl Güldürecek

26.04.2014 Cts, 22:22

Reklam

9.Uluslararası Dadaş Film Festivali, 2-7 Mayıs tarihleri arasında “Komedi” temasıyla Erzurum‘da yapılacak.

 

Kültür Bakanlığı – Sinema Genel Müdürlüğü sponsorluğu, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi desteği, Anadolu Kültür ve Sinema Derneği organizasyonları ile düzenlenen 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali, 2 Mayıs Cuma akşamı Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’ndeki açılış töreni ile başlayacak.9. Uluslararası Dadaş Film Festivali kapsamında, ulusal yarışma filmleri, ulusal özel gösterimler, basına saygı belgesel filmi, uluslararası bölümde; Alman filmleri, kısaları, animasyonları, uzun metraj, çocuk filmleri gösterimleri yapılacak.

 

 

Festival boyunca Erzurum bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Erzurumlu çocuklar tarafından hazırlanan “Çocuk Hakları ve Komedi” resim sergisi,Türk Komedi Filmlerinin Afiş Sergisi, Kortej, Açılış ve ödül törenleriyle dolu dolu ve eğlenceli beş gün geçirilecek. 02 Mayıs 2014 akşamı Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek açılış töreninde festivale katılan komedi sanatçılarına birer plaket verilecek. Açılış gecesi “Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı” filmiyle sona erecek.2-7 Mayıs tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleşecek 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali’nin danışma kurulunda Sinema Yazarı, Yapımcı ve Belgesel Yönetmeni Nil Gürpınar, Goethe Enstitüsü Film Koordinasyonu sorumlusu Fügen Uğur ve Akademisyen Suat Gezgin yer alıyor.Jüri Başkanlığını Yazar, Yönetmen ve Senarist Gani Müjde’nin yapacağı Dadaş Film Festivali’nin Jüri üyeleri ise; Akademisyen, Sinema Eleştirmeni Aslı Selçuk, Sinema Yazarı Sanatçı Ömür Gedik, Oyuncu Murat Han, Akademisyen Ahmet Sarı’dan oluşuyor. 9. Uluslararası Dadaş Film Festivali’nde yarışan filmler, yedi farklı dalda ödüllendirilecek.

 

 

Katılımcılar; En iyi Film, En iyi Senaryo, En iyi Kadın Oyuncu, En iyi Erkek Oyuncu, En iyi Kurgu, En iyi Görüntü Yönetmeni, En iyi Müzik dallarında ödüllendirilecek.9. Uluslararası Dadaş Film Festivali’nde “usta” larda unutulmadı. “Hababam Sınıfı” “Muhsin Bey” “ustalara saygı”, Ertem Eğilmez, Yavuz Tuğrul, Şener Şen, Halit Akçatepe ise “onur ödülü” ne layık görüldü. Ayrıca Sinemaya emek veren ve unutulmayan isimler de ödüllendirilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.