Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Dadaşlar’a Süper Bina

21.09.2012 Cum, 10:34

Reklam

Maltepe’de hizmet veren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu yeni binasında ilk toplantısını yaptı. Toplantıya Ak Parti İstanbul Milletvekili Erzurum’lu İdris Güllüce’de iştirak etti.

 
DADAŞLAR VAKIFTA KAHVALTIDA BULUŞTULAR
Toplantıya kahvaltı yaparak başlayan vakıf yöneticilerinin öncelikli gündemi, yeni binada hizmet vermenin heyecanını yaşarken görkemli bir açılış töreni hazırlıklarını görüşmek oldu.

 
VAKFIMIZDA EĞİTİM VE KÜLTÜR HİZMETLERİ DAHA AKTİF OLACAK
Başkanı Süha Dengizek, açıklamada, “Biz vakfımızın yeni binasını yaptık bitirdik. Ramazanda buraya geldik o gün hatim okutarak vakfımızı açtık. Şu anda da gençlik kolları tarafından da Eylül’ün 30’u olmak kaydı ile kuran kursları, onun haricinde spor çalışmaları yönetimimizde de milli Teak-wondo’cu arkadaşımız var Uzakdoğu sporlarını öğretmeye başlayacağız.

 
KARKAS HALİNDE ALDIĞIMIZ BİNAYI BU HALE GETİRDİK
Vakıf binamız biz aldığımız zaman karkas halindeydi. Bize daha önceki bu vakıf yöneticiliği yapan arkadaşlar bu binayı bize hediye ettiler. Bizlerde yönetim olarak, burada binanın süslemesini yaptık. Şu anda 6 katlı binamızın hepsini kullanılabilir şekle getirdik, Ramazanın 1’inde yeni binamıza taşındık, Ramazanın 1’inden itibaren yeni binamızda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Daha önceki yöneticilere bize böyle bir eser bıraktıkları için ben teşekkür ediyorum.
Ramazanda iftar programları yaptık her gün teravih namazları ve vakfımızda Erzurumlu vefat eden hemşerilerimize hatim okuttuk. Ve her akşam vakfımızda güzel sohbetler yaptık.

 
ERZURUM ERKEK BAR EKİBİ VE KADIN BARLARI BURADA KURSLAR VERECEĞİZ
Onun haricinde kadın kollarımız faaliyete başladılar. Kadın kollarımız şu anda üniversiteye hazırlık talebelerine ve lise hazırlık talebelerine ders vermeye başladılar

 
İNGİLİZCE DERSLERİ BAŞLIYOR
İngilizce dersleri vermeye başladılar, buradan da ben arkadaşlara duyuruyorum Ekimin 2’sinde ders almaya başlayacaklar bende ders almaya başlıyorum benim İngilizcem hiç yok.
Kuran derslerine de arkadaşlardan katılan olursa bunda genç yaşlı düşünmüyoruz. Bunun haricinde kadın kolları Cuma günü yemek kurslarına başladılar. Kadın kollarımız bu faaliyetlerini yapmaya başladı sağ olsunlar kadın kolları gençlik kolları çalışıyor.

 
HEDEF 2 YÜZ ÖĞRENCİYE BURS VERMEK
Bize ne düşüyor? Bizim tek amacımız hedefimiz var, Erzurum kültürünü yaşatmak ve en az 200 talebeye burs vermek.
BİNAMIZ 6 KATLI FERAH BİR MEKANA SAHİP
Binamızın kullanılabilir alanı 1.200 m2 6 kat üzerine binamızın bodrum katını sosyal faaliyetlere ayırdık burada spor çalışması yapacağız, erkek folklör ekibi birde kadın barları çalışması yapacağız. Gençlik kolları buna paralel kuran kursları, İngilizce kursları çalışmamız var.
Giriş katımızı bekleme salonu ve Erzurum el sanatlarının sergilendiği şekilde yaptık, üst katımızı kadın kollarımıza ayırdık onlara verdik burada kadın kollarımız lise ve üniversite talebelerine son sınıfta olan talebelerimize 60’a yakın emekli öğretmenimiz var burada ücretsiz ders vermeye başladılar.

 
KADINLAR İÇİN EL İŞİ ÇALIŞMALARI
Kadınlarla ilgili el işi kursları, bu hafta başlattık yemek kursu vermeye başladılar. Diğer üst katımız bizim idari yönetim katı en üst katımız herefene toplantı odası artı biz burayı şuna da çevirdik taziyesi, cenazesi olanlara biz bu katı üç gün mutfağımız burada tuvaletimiz her şeyimiz hazır, cenazesi olan halkımız için 3 gün biz boyunca burada taziye evi olarak düşünüyoruz.

 
GAYEMİZ, ERZURUM’UMUZUN KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK
En üst katımızı teras olarak yaptık denize nazır bir şekilde faaliyetlerimizi bu şekilde yapacağız. Şu anda bizim tek amacımız gayemiz var bu vakıf binamızda Erzurum’umuzun kültürünü yaşatmak. Ben buna bizzat özen gösteriyorum mesela burada gençlerimiz var Erzurum’u görmemişler Erzurum’un örf, adet, geleneklerini bilmiyorlar, biz burada değerli hocalarımız var ayda en az 2 sefer hem eğitime hem de seminer şeklinde bunlara kurslar vereceğiz Erzurum kültürünü yaşatacağız. İnşallah başarabilirsek 200 kişiye burs vermeyi düşünüyoruz. Bizim burada tek bir amacımız gayemiz var bunu da üstüne basa basa söylüyorum, Erzurum’a ve Erzurum’luya en güzel hizmeti yapabilmek.

 
DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Bina yapımında bize yardım eden bütün hemşerilerimize ben teşekkür ediyorum. Burada bana en büyük desteği yönetimdeki arkadaşlarım vermiştir yönetimdeki arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Tabi binamızın ufak tefek borcu var bunu da yakın zamanda karşılamayı düşünüyoruz.” Dedi.

 
RESMİ AÇILIŞ 13 EKİM DE
Yapılan görüşmeler neticesinde vakıf açılış töreni için en uygun tarih olarak 13 Ekim 2012 Cumartesi günü belirlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.