Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Denizaltında EXPO Bayrağı Açtılar

03.11.2015 Sal, 13:48

Denizaltında EXPO Bayrağı Açtılar

Reklam

Avrupa ve Türkiye’nin ilk su altı müzesi Side Sualtı Müzesi’nin resmi açılış törenine EXPO 2016 bayrağı damgasını vurdu. EXPO 2016 Antalya Tanıtım ve Halkla İlişkiler Uzmanları tarafından tüplü dalış yapılarak açılan EXPO 2016 bayrağı tören esnasında dalış yapanlar tarafından da büyük ilgi topladı.

Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin Meksika’nın Karayip Denizi’nde bulunan dünyaca ünlü sualtı müzesinin benzeri olarak hazırladığı Side Sualtı Müzesi’nin açılış törenine, Türkiye’nin İlk EXPO’su EXPO 2016 Antalya da damgasını vurdu. Side Sahilleri’nden 1,5 mil açıkta olan Side Sualtı Müzesi’ne tüplü dalış yapan EXPO 2016 Antalya Tanıtım ve Halkla İlişkiler Uzmanları, denizaltında EXPO 2016 bayrağı açtı. Katılımcıların da büyük ilgi gösterdiği etkinlikte EXPO 2016’ya davet çağrısı da yapıldı.

ALİ KOMŞUSU’DAN EXPO BAYRAĞI

Etkinlik kapsamında gösteri yapan Türkiye ve Balkanların Tek Flyboard Sporcusu Ali Komşusu da görsel şovunda EXPO 2016 bayrağını kullanarak destek verdi.

110 heykelin 11-18 ve 22 metre derinliklerde sergilendiği ve Dünya’da bu büyüklükte ikinci olarak nitelendirilebilecek olan müze; aynı zamanda Avrupa ve Türkiye’nin de ilk su altı müzesi özelliği taşıyor. Denizi kirletmeyen özel bir malzeme ile yapılan heykellerin sualtına taşınması ile tamamlanan Side Sualtı Müzesi’nde kurtuluş savaşı, semazenler, Poseidon heykeli gibi milli değerler ve denizcilikle ilgili farklı temalarda heykeller yer alıyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.