Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Deva, Ekim Ayında Farkındalık Oluşturdu

02.11.2015 Pts, 14:25

Deva, Ekim Ayında Farkındalık Oluşturdu

Reklam

1-31 Ekim tarihleri arasında Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında Özel Deva Kurumları #dokunmaktankorkmayın sloganıyla birlikte yola çıktı.

Özel Deva Hastanesi tüm ekibiyle birlikte yakalarına “Pembe Kurdele” takarak meme kanserine karşı bilinçlendirmek için Ekim ayı boyunca farkındalık yarattı. Tüm dünyada her sekiz kadından birini, erkeklerde ise yüz erkekten birini tehdit eden Meme kanserine karşı savaşta kadının ve erkeğin güçlü yapısının kanseri yeneceğini, yeter ki dokunmaktan korkulmaması gerektiğinin önemini gösterdi. Deva kurumları planlamış oldukları etkinlik çerçevesinde Gaziantep Primemall AVM’de stant açarak hem insanları bilinçlendirmek hem de meme kanserinin dünyada erken tanısıyla tedavisinin mümkün olabileceğini vurguladı. Meme kanseri konusunda eğitim almış uzmanları ile beraber stant çalışması yürütülerek, bu etkinlik kapsamında ihmale gelmeyen meme kanserinin ileri ki zamanlarda büyük sorunlara yol açmaması için erken teşhisin önemi belirtmesiyle birlikte kendi kendine meme muayenesi yöntemi hakkında bilgilendirme de ihmal edilmedi. Etkinlikler kapsamında Nizip Ticaret Borsası Konferans salonunda Nizip halkıyla bir araya gelen Özel Deva Hastanesi, meme kanseri hakkında bilgilendirme amacıyla yaptığı konferansta Opr. Dr. Oktay Tosun’un anlatımıyla meme kanserinin ihmale gelmeyeceği vurgulandı. Yoğun ilgi gören bu konferansta tüm sorularına yanıt bulan her yaştan katılımcılarla eğitim dolu bir gün geçirildi.

Düzenli olarak her ay memesini muayene eden kişilerin kısa süre içinde kendi memesini tanıyarak memesinde gelişen anormalliği hemen farkedeceğini ve bu doğrultuda hekime başvurarak meme kanserinin ilerlemeden önlenebileceğini belirten Özel Deva Hastanesi, Ekim ayı boyunca meme kanserine karşı halkı bilinçlendiriyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.