Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Dilovası Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

04.11.2015 Çar, 12:00

Dilovası Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Reklam

Dilovası Belediyesi Kasım ayı Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Ali Toltar’ın başkanlığında yapıldı.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yönettiği meclis oturumu yoklama ve bir önceki aya ait karar özetlerinin oylanmasıyla başladı. Gündem maddelerinin tek tek görüşülüp Meclis gündemine alınan maddelerin oylandığı toplantıdaki maddeler oy birliğiyle kabul edildi. Belediye meclisinin Aralık ayı toplantısı 2 Aralık Çarşamba günü saat 11’de yapılmasına karar verildi. toplantıda konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise, “7 Haziran milletvekili seçimleri sonucunda halkımızın iradesi tekrar seçimi işaret etmiş ve 1 Kasım’da halkımız sandık başına gitmiştir. Vatandaşlarımızın bize verdiği mesajı genelde ve yerelde doğru algılayıp, yaşanan 5 aylık süreçten sonra yine yeniden istikrarın, istikbalin, büyümenin ve gelişmenin doğru adresi olan AK Parti ülkemizde, bölgemizde ve ilçemizde sandıktan demokrasi mücadelesini kazanarak zaferle çıkmıştır” dedi.

Başkanlık sistemi ile eski Türkiye çağının kapanacağını söyleyen Toltar, “Yaşanan belirsizliğin akabinde, daha seçimlerin üzerinden 3 gün gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen piyasalar olumlu bir seyir aldı. Demek ki istikrar, gelecek, büyüme ve gelişme ülkemizde AK Parti’nin tek başına, iş başında olmasından geçiyor. 2023 hedefleri doğrultusunda yeni sivil anayasa ve başkanlık sistemi ile ülkemiz yakın gelecekte tam anlamıyla Eski Türkiye çağını kapatacaktır. Huzur, barış, kardeşlik ve demokratikleşme sürecinin tekrar ivme kazanacağı aşikardır. AK Parti iktidarı, İslam Coğrafyası’nda ezilen mazlumların sesi olmaya devam edecektir. Ekonomik büyüme ve kalkınma hamleleri ile dünyanın aktörü ve öncüsü olma yolunda hızla ilerleyeceğimize inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Her şey yaşanabilir yeni Türkiye ve Dilovası için diyen Başkan Toltar, “Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Dilovası Belediyesi güç birliğiyle ilçemizde alt yapıdan üst yapıya, eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal yaşam alanlarına, spordan kültür sanata kadar her alanda halkımıza en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca seçim sürecinde gecesini gündüzüne katan, en üst kademesinden en alt kademesine kadar partimizin her bir mensubuna tek tek teşekkürü bir borç biliyorum. Her şey yaşanabilir yeni Türkiye ve Dilovası için, halkımız için. İlk Günkü Aşkla, Durmak yok yola devam” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.