Anasayfa > Türkiye, Yaşam > Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Antalya’da Sempozyuma Katılacak

05.11.2015 Per, 12:48

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Antalya’da Sempozyuma Katılacak

Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İl Müftülüğü ve Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 8. Diyanet İşleri Reisi İbrahim Bedrettin Elmalı Sempozyumu’na katılacak.

Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi Atatürk Konferans Salonu’nda 6 Kasım 2015 günü saat 10:00’da başlayacak sempozyumda, Bedrettin Elmalı’nın hayatı, ilmi kişiliği, Diyanet İşleri Başkanlığı ve iki dönem milletvekili olarak katıldığı siyasetteki çalışmaları ele alınacak.

AÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Ögke, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Diyanet İşleri Başkanı İbrahim Bedrettin Elmalı’nın hiç tanınmadığını belirterek, “Şunu iyi biliyoruz ki şehirler, yetiştirdikleri ve bağırlarına gömdükleri, ama zihin ve gönül dünyalarında hep yaşattıkları büyükleriyle bir ruh ve anlam kazanırlar. AÜ. İlahiyat Fakültesi Dekanlığı olarak Antalya İl Müftülüğü ile birlikte düzenlediğimiz 8. Diyanet İşleri Reisi İbrahim Bedrettin Elmalı Sempozyumu ile, üniversitemizin ve fakültemizin üzerinde kurulduğu bu toprakların yetiştirdiği büyük değerlerimizden biri olan Bedrettin Elmalı’nın din ve diyanet için, vatan ve millet için adadığı ömrü boyunca sürdürdüğü bereketli çalışmalarını ve verimli faaliyetlerini günümüz insanının ve ilim dünyasının dikkatlerine sunmayı amaçlamaktayız. Bir süre başkanlığını yaptığı kurumun himayesinde çıkarılan Diyanet İslam Ansiklopedisi’nde, muhtemelen sehven unutularak, adına bir madde bile yazılamayan Bedrettin Elmalı’yı bu vesile ile yad etmeyi bir vefa borcu olarak telakki ediyoruz” diye konuştu.

Prof. Dr. Ahmet Ögke sempozyuma, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de katılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.