Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > Diyarbakır Cezaevi’nde tünel!

26.07.2012 Per, 20:43

Reklam

Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ndeki bir koğuşta, tünel kazma girişimi ortaya çıkarıldı. Cezaevinde şu anda PKK’nın eski 2 numaralı ismi Şemdin Sakık ile KCK davasından yargılanan kadın tutuklular ile adli tutuklu ve hükümlüler kalıyor.

 

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Bağlar ilçesinde yer alan Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ndeki bir koğuşta yapılan sayım sırasında görevlilerin kazılmış bir bölümü fark ettiğini belirterek, şöyle dedi: “Durumun fark edilmesi üzerine koğuşta yapılan incelemede 75×60 santimetre çapında ve toplam 7 metre uzunluğunda tünel amaçlı kazı yapıldığı belirlendi. Kazı yapılan bölümün içerisinde poşet ve ranza demiri parçalar ı bulundu. Tünel kazma girişimi ile ilgili soruşturma devam ediyor. Dışarından aynı istikamete doğru başka bir kazının yapılıp yapılmadığı araştırılıyor. Bunun için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de cezaevinde konuyla ilgili inceleme yapıyor. Kazının kimler tarafından yapıldığına ilişkin araştırma da ayırca sürdürülüyor. Yapılan sayımda tutuklu ve hükümlülerin tamamının koğ uşta olduğu görüldü. Yani cezaevinden kaçma söz konusu değil.”

 

 
Cezaevinde şu anda PKK’nın eski 2 numaralı ismi Şemdin Sakık ile KCK davasından yargılanan kadın tutuklular ile adli tutuklu ve hükümlüler kalıyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.