Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Dragos Musiki Derneği THM Ödüllü SES Yarışması Sonuçlandı

02.11.2015 Pts, 13:49

Dragos Musiki Derneği THM Ödüllü SES Yarışması Sonuçlandı

Reklam

Kartal Belediyesi ve Dragos Musiki Derneği işbirliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türk Halk Müziği (THM) Ödüllü Ses Yarışması sonuçlandı. 12 finalistin katıldığı bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dragos Musiki Derneği Türk Halk Müziği (THM) Ödüllü Ses Yarışmasının finali önceki akşam Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yapıldı. TRT sanatçıları ve Türk Halk Müziğinin güçlü seslerinin ‘jüri’ olarak görev aldığı yarışmada, birinciliğe Osman Arslan, ikinciliğe Revşan Yıldız, üçüncülüğe İsa Yeşilyurt layık görüldü, Muzaffer Akgün Özel Ödülünü Aslı Stokes aldı.

Her finalistin birer türkü seslendirdiği yarışmada jüri üyeleri birer eser seslendirdi. Ödül töreninin ardından Dragos Musiki Derneği’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Taştanoğlu, katkılardan dolayı Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’a plaket takdim etti. Burada bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ise Nobel Kimya Ödülü’nü alan Aziz Sancar’ın konuşmasına atıfta bulunarak Cumhuriyet’in verdiği değerlerin önemini vurguladı. Gülcemal, “Bize TRT ekranlarından ve radyodan tanınan pek çok isimle çok güzel bir gece yaşattınız. Çağdaş Cumhuriyet var oldukça, sanatçılar var oldukça Atatürk’ün laik devleti sonsuza dek yaşayacaktır“ diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.