Anasayfa > Spor > Dünya Şampiyonu’na 10 Bin TL Ödül

04.11.2015 Çar, 10:24

Dünya Şampiyonu’na 10 Bin TL Ödül

Reklam

Karşıyaka Belediyesi, Meksika’daki Dünya Kupası Finalleri’nden “Dünya Şampiyonu” olarak dönen Karşıyaka Belediyesporlu milli okçu Demir Elmaağaçlı’ya 10 bin TL para ödülü verdi.

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü forması giyen 25 yaşındaki Milli Okçu Demir Elmaağaçlı, 24 Ekim’de Mexico City’de yapılan Dünya Kupası Finalleri’nde erkekler makaralı yay kategorisinde dünyanın en iyi 7 okçusuyla mücadele etmişti. Finalde Hint rakibi Abhishek Verma’yı 145-143 yenerek Türkiye’ye turnuvadaki ilk altın madalyasını getiren Demir, okçulukta dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olarak da tarihe geçti. Karşıyaka Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ilk olağan toplantısına da, milli okçu Demir Elmaağaçlı’nın başarısı damga vurdu. Toplantıya konuk olan Demir’e, mecliste oy birliğiyle alınan karar doğrultusunda 10 bin TL para ödülü verildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve meclis üyeleri, Türkiye’ye yaşattığı büyük gurur için başarılı sporcuya teşekkürlerini iletti.

AKPINAR: “TÜRKİYE’NİN GURURU OLAN DEMİR’İ YÜREKTEN KUTLUYORUZ”

Başkan Akpınar, milli okçu Demir’i kutlayarak, “Karşıyakamızı sporun başkenti haline getirme misyonumuz doğrultusunda, ilk günden bu yana alternatif sporları geliştirmek için çalıştık, çok büyük desteklerde bulunduk. Yeni branşlar açarak genç ve yetenekli sporcuları bünyemize aldık. Bu branşlardan biri de okçuluk. Geçen sene okçumuz Ecem Cansu Coşkun, Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından ’Yılın Sporcusu’ olarak aday gösterildi ve ilk 5 içinde yer aldı. Aynı şekilde Demir de Avrupa’da önemli dereceler kazandı, Karşıyaka Belediyespor’u başarıyla temsil etti. En önemlisi de ilk dünya şampiyonu olarak Türk bayrağımızı göndere çektirdi, İstiklal Marşımızı okuttu. Türk Milli Takımı’nın, Türkiye’nin gururu olan Demir’i yürekten kutluyoruz” dedi.

Demir Elmaağaçlı ise kendisini destekleyenlere teşekkür ederek, “En başta Karşıyaka Belediye Başkanım olmak üzere, tüm meclis üyelerine, beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Vatanıma hayırlı olsun” diye konuştu.

Başkan Akpınar, konuşmaların ardından Demir’e tüm Karşıyakalılar adına çiçek vererek para ödülünü takdim etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.